Pogoda na Wielkanoc 2023. Jaka będzie pogoda na święta wielkanocne?

i

Autor: pixaby/screen IMGW Pogoda na Wielkanoc 2023. Jaka będzie pogoda na święta wielkanocne?

WIELKANOC 2023

Pogoda na Wielkanoc 2023. Powrót zimy czy uderzenie ciepła? Jaka pogoda na święta wielkanocne?

2023-04-06 14:06

Pogoda na Wielkanoc 2023. Co nas czeka? Wiele osób zastanawia się, jaka będzie pogoda w Święta Wielkanocne 2023? Czy będzie ciepło? A może trzeba spodziewać się opadów śniegu? Czytajcie w naszym materiale.

Jaka pogoda w kwietniu? Prognoza pogody w Święta Wielkanocne 2023

W kwietniu pogoda potrafi być bardzo przewrotna. Nie bez powodu powstało powiedzenie: "kwiecień plecień, bo przeplata - trochę zimy, trochę lata". Co nas czeka w tym roku? Jaka pogoda w kwietniu? Pierwsze prognozy podał już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według IMGW w kwietniu przewidywana temperatura powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Jeśli chodzi o opady, to w tym przypadku są nieco gorsze informacje. W całym kraju w kwietniu suma opadów atmosferycznych najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej. A to oznacza, że powinniśmy spodziewać się wielu dni z deszczem.

A jaka będzie pogoda w Święta Wielkanocne?

Pogoda Wielkanoc 2023. Ciepło czy opady śniegu? Jaka pogoda w Święta Wielkanocne?

Jaka będzie jednak pogoda na Wielkanoc 2023? Co nas czekaj? Jaka pogoda w Święta Wielkanocne? W tym roku wypadają one 9 i 10 kwietnia. To sam początek miesiąca, więc musimy liczyć się z tym, że temperatura może nie być jeszcze najwyższa. Według najnowszych prognoz pogody musimy liczyć się z dużymi opadami deszczu oraz z niezbyt wysoką temperaturą. Ta wiadomość z pewnością zasmuci wiele osób. Jak dokładnie będzie wyglądać pogoda w Święta Wielkanocne 2023?

Prognoza pogody w Wielką Sobotę 2023. Co nas czeka?

Jaka pogoda w Wielką Sobotę, 8 kwietnia 2023 roku? Wiele osób liczy, że ten dzień upłynie nam pod znakiem słońca. To właśnie wtedy wybieramy się do kościoła z tzw. "święconką". Niestety pogoda w Wielką Sobotę nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Na przeważającej części kraju możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Na Podhalu nawet deszczu ze śniegiem. Pogodnie ma być jedynie nad morzem. W Wielką Sobotę tam też będzie najcieplej - w Szczecinie nawet 12 st. C. Najzimniej w Zakopanem - jedynie 4 st. C. W pozostałej części kraju od 7 st. C. (w Rzeszowie) do 11 st. C. w Lublinie, Warszawie i Kielcach.

Jaka pogoda w Wielką Niedzielę 2023? Czy w Niedzielę Wielkanocną będzie padać deszcz?

Co z pogodą w Niedzielą Wielkanocną 2023? Jaka będzie pogoda w Wielką Niedzielę, 9 kwietnia 2023? W ten dzień aura ma nieco się poprawić. Przelotne opady deszczu wystąpią na południu, wschodzie i północnym-wschodzie Polski. W pozostałej części kraju zachmurzenie. W górach deszcz ze śniegiem. Najcieplej w Suwałkach, Olsztynie, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Rzeszowie - 10 st. C. Najzimniej na Podhalu - 4 st. C.

Jaka będzie pogoda w Lany Poniedziałek 2023?

W Lany Poniedziałek 2023 pogoda też nie będzie rozpieszczać. Praktycznie w całym kraju może spodziewać się opadów deszczu - na zachodzie nawet intensywnych. Słońce tylko w Gdańsku oraz w Olsztynie. Nieco chłodniej niż w niedzielę. Najzimniej w Zakopanem - 3 st. C. Najcieplej na wschodzie kraju - 11 st. C. Na pozostałym obszarze od 7 do 10 stopni Celsjusza.

Wielkanoc 2023 będzie naprawdę droga. Ile zapłacimy za jajka, kiełbasę czy warzywa? Sprawdźcie w naszej galerii

Jarmark Wielkanocny w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE