Podsumowanie 2021 i cele na 2022 rok według Kraków Airport

2022-01-24 15:28
Podsumowanie 2021 i cele na 2022 rok według Kraków Airport
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Zarząd krakowskiego lotniska przyznaje, że to był kolejny trudny rok.

Po kolejnym trudnym roku Kraków Airport z nadzieją patrzy w najbliższą przyszłość. Lotnisko w Balicach planuje uruchamianie kolejnych nowych połączeń orz reaktywowanie niektórych dotychczas zawieszonych, między innymi do Dubaju, Norymbergi czy Lubeki.

"To był kolejny bardzo wymagający rok dla krakowskiego lotniska". Kierownictwo Kraków Airport podsumowało rok dwa tysiące dwudziesty pierwszy i przedstawiło cele na obecny. Jeśli chodzi o to jak było Prezes Radosław Włoszek podkreśla, że największym problemem była niestabilna branża turystyczna i lotnicza z powodu pandemii koronawirusa.

Ogromna nieprzewidywalność i do pewnego momentu jeszcze brak ujednoliconych zasad w podróżowaniu, bo każdy Rząd zgodnie ze swoim świętym prawem podejmuje decyzje sanitarne jakie uznaje za słuszne z punktu widzenia bezpieczeństwa swoich obywateli - mówił.

W tym roku Kraków Airpot zamierza uruchomić nowe połaczenie do Dubaju. W sezonie letnim mają również wrócić loty do Norymbergi.

W dużej mierze będą to kierunki, które były obsługiwane w roku 2019, ale widzimy też istotne zmiany strukturalne jeśli chodzi o siatkę połączeń i na pewno pojawi się dużo kierunków typowo wakacyjnych, bo na nie również w ostatnich latach widzimy duży popyt - mówi dyrektor pionu handlowego lotniska Paweł Galiak.

W temacie inwestycji trwa rozbudowa płyty postojowej samolotów w części zachodniej krakowskiego lotniska. Jest to inwestycja o wartości ponad 130 milionów złotych.

Według zeszłorocznych analiz rynku lotniczego w tym roku lotnisko w Balicach może spodziewać się blisko 5,5 miliona pasażerów. W minionym roku było około 3 milionów.

Lotnisko Chopina - w tłumie i ścisku czekali na test
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE