Seniorzy

i

Autor: designed by Freepik, https://www.freepik.com, Freepik

Wiadomości

Pierwsze takie miasteczko w Polsce powstanie w Małopolsce. Kawiarnie, ośrodki i wieża widokowa

2024-04-02 9:14

W Małopolsce powstanie pierwsze w Polsce miasteczko dla seniorów – informuje „Gazeta Wyborcza”. Jak czytamy, prace nad nową inwestycją mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Pierwsi seniorzy zamieszkają w nowym miejscu już w 2025 lub w 2026 roku. Co ciekawe, obiekt powstanie na terenie dawnego szpitala.

Witkowice. W Małopolsce powstanie pierwsze miasteczko dla seniorów

W Witkowicach powstanie pierwsze w Polsce miasteczko dla seniorów – informuje Anna Kolet-Iciek na łamach „Gazety Wyborczej”. Jak czytamy, obiekt powstanie na terenach dawnego Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego, który w 2012 roku przeniesiono do Nowej Huty. Działkę o powierzchni 12 hektarów od 10 lat próbował sprzedać Uniwersytet Jagielloński, co udało się w 2022 roku (za cenę ponad 20 mln złotych).

Jak czytamy, nowy właściciel terenów dawnego Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego planuje wybudować Miasteczko Witkowice, czyli pierwsze w Polsce miasteczko dla seniorów. W nowym obiekcie miałyby znaleźć się m.in. przychodnie lekarskie, centrum rehabilitacji i SPA.

Na terenie miasteczka mają powstać również dwa domy dla seniorów, w tym jeden o podwyższonym standardzie. To nie wszystko, na co będą mogli liczyć seniorzy w nowym Miasteczku Witkowice.

„Gazeta Wyborcza” podaje, że wybudowane zostaną tam również kawiarnie, aleje spacerowe, a nawet dodatkowa atrakcja w postaci wieży widokowej.

Inwestor w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" dodał, że pierwsi seniorzy mają wprowadzić się do Miasteczka Witkowice w 2025 lub 2026 roku. Budowa nowego obiektu ma ruszyć jeszcze w bieżącym roku.

Do tych miast uciekają pracownicy z Krakowa. Wolą zarabiać gdzie indziej

Express Biedrzyckiej - prof. Małgorzata MOLĘDA-ZDZIECH