Księża apelują o liczne uczestnictwo we mszy. Abp. Jędraszewski znów grzmi na temat aborcji!

2020-11-30 14:11 nm
Arcybiskup Metropolita krakowski Marek Jędraszewski
Autor: Łukasz Gągulski

Choć liczba zakażeń koronawirusem spada, nie oznacza, że wirus jest w odwrocie. Pomimo tego księża apelują o liczne uczestnictwo w mszach w okresie Adwentu. - Korzystajmy z codziennych mszy św. roratnych, spowiedzi, adoracji Najświętszego Sakramentu, rekolekcji, także tych online - czytamy w apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Słowa do wiernych na czas Adwentu skierował też abp. Marek Jędraszewski. Poruszył w nich m.in. temat nienarodzonych dzieci oraz "współczesnych rzeczników zabijania dzieci nienarodzonych".

Koronawirus. Księża apelują o liczne uczestnictwo we mszach

Episkopat w swoim piśmie podkreśla, że tegoroczny Adwent będzie wyjątkowy. Ma na to wpływ oczywiście pandemia koronawirusa. Pomimo tego zachęca wiernych do praktyk religijnych i "otworzenia serc na nadzieję, którą przynosi Chrystus". Uczestnictwo we mszach świętych powinno jednak odbywać się zgodnie z reżimem sanitarnym.

Strajk Kobiet w Krakowie w 102. rocznicę otrzymania przez Polki praw wyborczych

Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w codziennych Mszach Świętych Roratnych, do spotkań z przebaczającym Jezusem w Sakramencie Pojednania, do prywatnej bądź wspólnotowej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych - czytamy w apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Abp. Marek Jędraszewski ostro w liście do wiernych z okazji Adwentu

W minioną niedzielę odczytany został również list arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do wiernych archidiecezji krakowskiej na czas Adwentu. Duchowny poruszył w nim kwestie pandemii oraz... nienarodzonych dzieci. Przypomniał, że każde potomstwo jest błogosławieństwem, a nie może być ciężarem i zagrożeniem, jak chcieliby tego "współcześni rzecznicy zabijania dzieci nienarodzonych".

Adwentowe rozważania dotyczące Zachariasza i Elżbiety, Maryi i Józefa skłaniają nas do tego, aby z ogromną wdzięcznością wobec Boga, Ojca nas wszystkich, spojrzeć zarówno na każde narodzone już dziecko, jak i na każde dziecko, które jeszcze oczekuje na moment swego przyjścia na świat. (...) - czytamy w liście abp. Jędraszewskiego.

Czas Adwentu po raz kolejny sprzyja uświadomieniu sobie również tej prawdy, że każde dziecko jest błogosławieństwem, jakim Pan Bóg obdarza jego rodziców. Dlatego nie może być ono ani „ciężarem i zagrożeniem”, ani też „niepotrzebnym a kosztownym dodatkiem życiowym”, jak chcieliby tego w imię absolutnej wolności współcześni rzecznicy zabijania dzieci nienarodzonych - czytamy dalej w liście abp. Jędraszewskiego.

Posłuchaj o właściwościach i zastosowaniu kolendry. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.