Oświęcim: 19-latek zaatakował babcię nożem; usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

2021-11-23 11:01
Zbrodnia w centrum Szczecina. Wbił koledze nóż prosto w brzuch
Autor: naturfreunds / CC0 / pixabay.com

Oświęcimski sąd rejonowy aresztował tymczasowo 19-latka, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa babci. Zaatakował ją nożem. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy – poinformował we wtorek rzecznik małopolskiej policji asp. szt. Sebastian Gleń.

68-latka trafiła w nocy z piątku na sobotę do oświęcimskiego szpitala z ranami ciętymi głowy oraz klatki piersiowej. Lekarze zawiadomili policjantów, którzy błyskawicznie przyjechali do placówki. Dowiedzieli się tu, że rany zadał kobiecie jej nastoletni wnuk. Mieszkał u niej od dwóch dni.

Funkcjonariusze pojechali do mieszkania pokrzywdzonej, gdzie zatrzymali 19–latka. Za jednym z okien mieszkania znaleźli nóż kuchenny, którym się posłużył. Młody mężczyzna został zatrzymany. Był trzeźwy. Nie był pod wpływem narkotyków – podał Sebastian Gleń.

Ogromny pożar na Bródnie, samochód płonął jak pochodnia

Policjanci ustalili, że 19-latek zaatakował kobietę nożem, gdy ta spał

Powiadomił o tym sąsiada, z którym wspólnie wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego – powiedział rzecznik. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni policja.

W sobotę podejrzany stanął przez prokuratorem. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. W poniedziałek trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat, 25 lat więzienia lub dożywocie.(

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE