Kraków: Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema z nowymi atrakcjami. Jest ich kilkadziesiąt!

2021-05-10 17:10

Nauka poprzez zabawę. Tak w skrócie można opisać Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Od tego sezonu na mieszkańców Krakowa czekają nowe atrakcje. Rower na linie, sześciometrowa rakieta czy „Piaskowa planeta”. To tylko część z nich. W sumie nowych atrakcji w Ogrodzie jest czterdzieści.

W sumie na ponad sześciohektarowej powierzchni znajduje się łącznie 110 modeli, których zadaniem jest uczyć poprzez zabawę. 

Posłuchaj relacji Kuby Kusego z otwarcia Ogrodu Doświadczeń:

Mamy prawie drugie tyle urządzeń, co do tej pory. Każda ze stref tematycznych wzbogaca się o od jednego do kilku urządzeń, poza tym powstają trzy duże nowe strefy - odlotowy plac zabaw, piaskowa planeta i naukowa siłownia. Jest w nich po kilka urządzeń. Sześciometrowa rakieta, sprzężone huśtawki czy pierwszy w polskich centrach nauki rower na linie - wylicza Rafał Sworst z Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. 

Ogród udało się zmodernizować dzięki pieniądzom z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Małopolski. Oprócz nowych urządzeń park wzbogacił się o bezpieczne nawierzchnie i namioty edukacyjne, a cały teren wyposażono w rozbudowaną sieć wodną i elektryczną. 

Od maja do sierpnia Ogród Doświadczeń jest otwarty siedem dni w tygodniu od 10 do 21. Od września do października o dwie godziny krócej. 

Otwarcie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?