Kraków: Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema z nowymi atrakcjami. Jest ich kilkadziesiąt!

2021-05-10 17:10

Nauka poprzez zabawę. Tak w skrócie można opisać Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Od tego sezonu na mieszkańców Krakowa czekają nowe atrakcje. Rower na linie, sześciometrowa rakieta czy „Piaskowa planeta”. To tylko część z nich. W sumie nowych atrakcji w Ogrodzie jest czterdzieści.

W sumie na ponad sześciohektarowej powierzchni znajduje się łącznie 110 modeli, których zadaniem jest uczyć poprzez zabawę. 

Posłuchaj relacji Kuby Kusego z otwarcia Ogrodu Doświadczeń:

Mamy prawie drugie tyle urządzeń, co do tej pory. Każda ze stref tematycznych wzbogaca się o od jednego do kilku urządzeń, poza tym powstają trzy duże nowe strefy - odlotowy plac zabaw, piaskowa planeta i naukowa siłownia. Jest w nich po kilka urządzeń. Sześciometrowa rakieta, sprzężone huśtawki czy pierwszy w polskich centrach nauki rower na linie - wylicza Rafał Sworst z Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. 

Ogród udało się zmodernizować dzięki pieniądzom z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Małopolski. Oprócz nowych urządzeń park wzbogacił się o bezpieczne nawierzchnie i namioty edukacyjne, a cały teren wyposażono w rozbudowaną sieć wodną i elektryczną. 

Od maja do sierpnia Ogród Doświadczeń jest otwarty siedem dni w tygodniu od 10 do 21. Od września do października o dwie godziny krócej. 

Otwarcie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE