Kraków upamiętnił Zbigniewa Wodeckiego. Artysta został patronem skweru

2021-05-07 7:29 ŁM
Skwer Wodeckiego
Autor: Łukasz Miłoszewski

Skwer na krakowskich plantach nosi imię Zbigniewa Wodeckiego. Artysta został patronem placu przy altanie na wysokości ul. św. Marka i Westerplatte. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo i będzie pełnić rolę nie tylko upamiętnienia wybitnego muzyka.

- Fundacja Wodeckiego przejmie to miejsce i w tej altanie będzie organizowała wydarzenia muzyczne. Poza tym jak podkreślała rodzina jest to miejsce szczególne, w którym artysta codziennie spacerował i odprowadzał wnuki do przedszkola i szkoły - tłumaczy Jacek Majchrowski prezydent Krakowa. 

Zbigniew Wodecki ma swój skwer w Krakowie. Latem będą tu koncerty

Rodzina artysty podkreśla, że doczekali się pięknego daru od miasta, dzięki któremu Zbigniew Wodecki będzie miał w ukochanym Krakowie swój zakątek, tętniący życiem.

- Planujemy w tej altanie się intensywnie zagospodarować festiwalowo. Już w czerwcu na skwerze powinny odbyć się koncerty, zagrają oczywiście przyjaciele patrona placu. Planujemy też zabawy dla dzieci, spotkania muzyczne i mamy nadzieje, że będziemy tutaj twistować całe lato, albo przynajmniej w weekendy - mówi Katarzyna Wodecka-Stubbs, prezes Fundacji imienia Zbigniewa Wodeckiego.

Od 2018 roku w Krakowie odbywa się Wodecki Twist. Jest to festiwal poświęcony pamięci artysty.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!