Remont

i

Autor: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Wiadomości

Od 24 kwietnia duże zmiany dla mieszkańców Krakowa. Nowa organizacja ruchu dla pieszych i rowerzystów

2024-04-18 16:57

Od 24 kwietnia krakowianie muszą nastawić się na duże zmiany. To właśnie tego dnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu pieszego i rowerowego. Wszystko z powodu robót wykończeniowych chodników na moście Dębnickim. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Zmiana organizacji ruchu w Krakowie. Mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia

Przypomnijmy, że remont mostu Dębnickiego został zakończony w listopadzie 2023 roku. Z powodów niesprzyjających wówczas warunków atmosferycznych podjęto decyzję o ułożeniu na chodnikach tymczasowej warstwy z żywicy. Wszystko po to, aby zabezpieczyć część mostu przed uszkodzeniami. 24 kwietnia prace wykończeniowe zostaną wznowione.

24 kwietnia drogowcy zajmą się pracami związanymi z ułożeniem docelowej nawierzchni na chodnikach. Roboty mają zostać przeprowadzone w dwóch etapach.

Od środy, 24 kwietnia ruszą prace na chodniku od strony Wawelu – od ok. godz. 7.00, piesi i rowerzyści nie będą mogli korzystać z tej części mostu. Roboty potrwają do wtorku, 30 kwietnia. Od poniedziałku, 6 maja rozpoczną się prace na chodniku od strony Salwatora. On również zostanie zamknięty dla pieszych i rowerzystów. Roboty potrwają do soboty, 11 maja - informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Do kiedy potrwają prace przy moście Dębnickim?

Roboty mają więc docelowo potrwać do soboty, 11 maja. Termin ten może jednak ulec zmianie w przypadku opadów atmosferycznych. ZDMK będzie na bieżąco informować o postępach realizowanych prac.

Najlepsze miejsca na wycieczkę w Małopolsce. Dotrzesz tam w godzinę z Krakowa