Kolejka na Kasprowy Wierch

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER Kolejka na Kasprowy Wierch będzie nieczynna. Podano daty

wiadomości z regionu

Popularna atrakcja w Tatrach będzie zamknięta. Wskazano dokładną datę

2024-04-19 18:02

Planujecie wyjazd na Podhale? Mamy dla was ważne informacje. Jedna z najchętniej wybieranych atrakcji przez turystów zostanie tymczasowo zamknięta. Wskazano już dokładne daty. Warto uwzględnić te informacje, jeśli w najbliższym czasie zamierzacie spędzić trochę czasu pod Tatrami.

Kolejka na Kasprowy Wierch zostanie tymczasowo zamknięta. PKL wydał komunikat

Podhale to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na wycieczki w Polsce. Turyści przyjeżdżają tu cały rok, choć najczęściej te rejony wybierane są w zimie, w wakacje i w okresie długich weekendów, jak np. majówka. Dla wielu jedną z największych atrakcji jest wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch. Jeśli więc w najbliższym czasie planujecie odwiedzić Zakopane, to te informacje są dla was. Bowiem kolejka linowa na Kasprowy Wierch zostanie tymczasowo zamknięta. Podano już datę i powód.

Kiedy kolejka na Kasprowy Wierch będzie nieczynna? Co jest powodem?

Kolejka na Kasprowy Wierch może zostać zamknięta np. ze względu na złe warunki pogodowe, jak np. silny wiatr. Oprócz tego, każdego roku na wiosnę PKL przeprowadza przegląd techniczny tej atrakcji. Tak też będzie w najbliższych dniach. PKL wydał komunikat w tej sprawie. Kolejka na Kasprowy Wierch będzie nieczynna od 6 do 24 maja 2024 roku.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz najwyższy standard oferowanych Państwu usług w dniach 06.05.2024 - 24.05.2024 kolej na Kasprowy Wierch przejdzie wiosenne przeglądy techniczne.

Tak budowano kolejkę na Kasprowy Wierch. Niesamowite archiwalne zdjęcia!

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?