Życie miasta

Nowe miejsce dla krakowskich designerów już otwarte! Co powstało na Wesołej? [ZDJĘCIA]

2023-09-27 9:43

Krakowscy projektanci zyskali nową przestrzeń do tworzenia. Na Wesołej została otwarta Apteka Designu. W dawnym, poszpitalnym budynku będą odbywać się festiwale, warsztaty czy spotkania artystów z mieszkańcami. Otwarcie Apteki Designu to pierwszy etap rewitalizacji ulicy Wesołej, która ma być kulturalną dzielnicą miasta.

Apteka Designu powstała w dawnych, poszpitalnych budynkach na 9-hektarowej działce, którą miasto kupiło w 2019 roku od Szpitala Uniwersyteckiego. Wnętrze jest podzielone na dwa poziomy. Na parterze mieszczą się pracownie warsztatowe, a na piętrze przestrzenie co-workingowe i pracownie designerów.

- Część tych przestrzeni pełni funkcję pracowni. Jest czytelnia, która jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą poczytać o dobrym designie. Na dole są przestrzenie, które przejmą warsztat i małą konferencję. Jest wystawa ceramiki - mówi Carolina Pietyra, Dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Otwarcie Apteki Designu to pierwszy etap rewitalizacji ulicy Wesołej i przekształcenia jej w kulturalną dzielnicę miasta.

- Kompleks dyskusji był na ten temat, ale sądzę, że w drugiej połowie października przedstawię założenia, które są gotowe do realizacji. Zobaczycie jak ta całość Wesołej będzie wyglądała - zapowiada Prezydent Jacek Majchrowski.

Od października mieszkańcy będą mogli bezpłatnie korzystać z czytelni w Aptece Designu przy ulicy Mikołaja Kopernika. Ta czynna będzie w poniedziałki i czwartki od 12:00-16:00, a w pozostałe dni robocze od 9:00-13:00.

Wieczorny Express - Dagmara Leszkowicz-Zaluska

Podziemne przeprawy łodzią i ukryte skarby. Oto małopolskie kopalnie soli! [ZDJĘCIA]

Moda lat 2000. Pamiętasz, w co ubieraliśmy się w pierwszej dekadzie XXI wieku?

Pytanie 1 z 10
Krótki, narzucany na ramiona element garderoby, szczególnie popularny w latach 2000. to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE