Nowa szkoła podstawowa w Krakowie. Gdzie dokładnie się znajduje?

i

Autor: pl.freepik.com Nowa szkoła podstawowa w Krakowie. Gdzie dokładnie się znajduje?

Wiadomości

W Krakowie powstanie nowa szkoła podstawowa. Uczniowie rozpoczną naukę już od września

2023-06-13 7:46

Dobra wiadomość dla krakowian, szczególnie tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. Otóż od 1 września 2023 roku w Krakowie rozpocznie swoją działalność nowa Szkoła Podstawowa nr 20 znajdująca się przy ul. Agatowej 41 na os. Złocień.

Zapisy do szkoły podstawowej. W Krakowie powstała nowa placówka

Choć niedawno informowaliśmy o tym, że w Małopolsce zostaną zamknięte niektóre szkoły (działają tylko do sierpnia 2023), to otwiera się również jedna szkoła podstawowa, która zapewni naukę w systemie jednozmianowym dla około 600 uczniom. Nowa szkoła znajduje się w nowoczesnym budynku przy ul. Agatowej 41 na os. Złocień. Jak poinformował Wydział Edukacji UMK bazę dydaktyczną stanowić będą 24 sale lekcyjne, w tym pracownie: chemiczna, biologiczna, informatyczna, fizyczna, świetlica, biblioteka z czytelnią, kuchnia wraz z jadalnią  oraz pomieszczenia administracyjne, gospodarcze i sanitarne.

Nowa szkoła w Krakowie. Jakie udogodnienia dla uczniów?

Budynek nowej szkoły podstawowej w Krakowie jest przystosowany także do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Nowa szkoła wyposażona jest także w halę sportową z trybunami na ok. 180 miejsc, salę treningową, boisko na dachu hali, a także wielofunkcyjne boisko sportowe terenowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej wraz z trybunami na ok. 150 miejsc.

Najlepsze miejsca na grilla w Krakowie. Gdzie warto się wybrać? [ZDJĘCIA]

Tulia i Halina Mlynkova wygrały w Opolu. Ich piosenka ma świetny odzew za granicą!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE