Wiadomości

Nowa atrakcja turystyczna w Małopolsce już otwarta. Kolejne miejsce rodzinnej rekreacji [ZDJĘCIA]

2023-09-27 7:26

Staw Anteckiego w Andrychowie to nowa atrakcja turystyczna w Małopolsce, która właśnie doczekała się otwarcia. Tym samym gmina Andrychów zyskała nowe miejsce rekreacji, gdzie na obszarze ponad jednego hektara znajdą się m.in. ścieżki rowerowe i plac zabaw. Sprawdźcie, jak wygląda staw Anteckiego po remoncie.

Staw Anteckiego w Andrychowie. Nowa atrakcja turystyczna w Małopolsce

Baza atrakcji turystycznych na obszarze województwa małopolskiego stale się powiększa. Nie inaczej jest w przypadku gminy Andrychów, która także inwestuje w nowe miejsca rekreacji. Pałac Romerów, 400-letni cis, aquapark czy ścieżka przyrodnicza – to tylko niektóre z atrakcji ulokowanych w Andrychowie. Teraz dołączył do nich wyremontowany staw Anteckiego na Pańskiej Górze. Sam staw został wyremontowany, a rewitalizacją objęto także okoliczne tereny, które przeszły swoistą metamorfozę. Zbiornik wodny o powierzchni ponad jednego hektara ma zapewnić przede wszystkim funkcję rekreacyjną wraz z ogólnodostępnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych, takimi jak możliwość korzystania z rowerków wodnych czy małych łodzi.

Na miejscu, w otoczeniu stawu Anteckiego znajdują się piesze i rowerowe ścieżki komunikacyjne o łącznej długości ponad 5 km. Co ciekawe, zimą nowy obiekt ma się zamieniać także w tor dla fanów narciarstwa biegowego.

Oprócz nowych miejsc rekreacji i wypoczynku do dyspozycji mieszkańców oddano także mosty, ławki, a całość przyozdabia nowa zieleń.

Warto dodać, że w ostatnim czasie Andrychów stawia nie tylko na rekreację, ale także na inne miejskie inwestycje. Mowa m.in. o budowie i przebudowie dróg gminnych, budowę blisko 150 miejsc postojowych czy remont sieci kanalizacyjnej.

Przebudowa dróg gminnych, rozbudowa ul. Strefowej w Andrychowie, czy przebudowa układu komunikacyjnego na osiedlu Jana Pawła II – to zadania o wymiarze praktycznym. Inwestycje infrastrukturalne przynoszą realną poprawę funkcjonowania mieszkańców. Skorzystają na nich także przedsiębiorcy, bo przecież ul. Strefowa to trakt komunikacyjny prowadzący do istniejącej strefy aktywności gospodarczej. Co więcej, gmina skutecznie zaaplikowała o środki z komponentu dedykowanemu odbudowie zabytków i może realizować kompleksowe prace konserwatorskie i restauratorskie w kościołach ps. św. Jakuba Apostoła w Rzykach i św. Macieja w Andrychowie. Prace obejmą również renowację kaplicy cmentarnej oraz dwóch kapliczek domkowych: w sąsiedztwie cmentarza parafialnego w Inwałdzie i w Rzykach na osiedlu Za Kościołem – mówił podczas otwarcia stawu Anteckiego wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
KOMENTERY zapowiedź Debaty Polaków cz. 2.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE