Noclegownia przy Makuszyńskiego pilnie potrzebuje ubrań dla swoich lokatorów

2020-02-06 14:10
Noclegownia przy Makuszyńskiego pilnie w potrzebie ubrań dla swoich lokatorów
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Pokoje sypialne w noclegowni przy Makuszyńskiego są dobrze wyposażone, ale wciąż potrzeba wielu przedmiotów.

Przy temperaturach oscylujących w okolicy 0 stopni Celsjusza, ciepłe ubranie staje się dla niektórych luksusem. Zwłaszcza tych, którzy na co dzień nie mają nawet dachu nad głową.

W chłodne dni bezdomni najbardziej potrzebują ciepłych ubrań. Jeśli macie odzież męską, której nie potrzebujecie, a nie chcecie jej wyrzucać, chętnie przyjmie ją krakowska Noclegownia przy ulicy Makuszyńskiego. Jak mówi Dyrektorka placówki Urszula Chojecka, potrzeba praktycznie wszystkich możliwych rodzajów ubrań.

Począwszy od bielizny, czyli od skarpetek, slipów, bielizny osobistej. Potrzeby są również w zakresie kurtek, płaszczy, szalików, spodni, butów w dużym rozmiarze, między 44 a 46 - mówi Chojecka.

Ale na ubraniach potrzeby się nie kończą. Noclegownia prowadzi obecnie remont swojej biblioteki w związku z czym bardzo potrzebuje wszelakich książek. Chętnych do czytania jest sporo, bo obecnie w placówce przebywa prawie 230 osób.

Synoptycy ostrzegają że w nocy z piątku na sobotę temperatura może spaść do nawet -10 stopni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE