Mieszkańcy Mistrzejowic obawiają się, że łąki na terenie ich dzielnicy zostaną zabetonowane

2020-08-22 2:17
łąka2
Autor: Pixabay

Mieszkańcy Mistrzejowic obawiają się, że nowy plan miejscowy dla północnego obszaru dzielnicy umożliwi zabetonowanie terenów zielonych. Mieszkańcy już w ubiegłym roku walczyli o zachowanie tamtejszych łąk. Wtedy udało się zmienić projekt planu i uniknąć zezwolenia na zabudowę terenów zielonych.

- Teraz okazało się, że najnowsza wersja planu przewiduje zabudowę wysoką, nawet wyższą niż w poprzedniej wersji. Teraz mogą to być budynki do 36 metrów. Do tego ma tam stanąć jeszcze droga, która przetnie łąki - mówi Sebastian Kolemba, zamieszkujący osiedla Bohaterów Września.

Urzędnicy przyznają, że na terenach zielonych może w przyszłości powstać na przykład szkoła lub przedszkole.

- Inwestycje zostaną przeprowadzone bez większych strat dla lokalnej natury. Zabudowa, która powstanie ma być harmonijna do budynków w okolicy, więc nie powstanie nic wyższego od tych istniejących - zapewnia Kamil Popiela z Magistratu.

Uwagi do planu miejscowego Mistrzejowice - północ można składać do 7 września.

Lokalne Centrum Sterowania Kraków Mydlniki zapewni bezpieczną i sprawą podróż. Mówi Arnold Bresch, członek zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe:
Hala Lipowa w Krakowie otwarta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE