Małopolska: policja i sanepid wkroczyli na wesela. W weekend prawie 300 kontroli!

2020-08-24 8:41
Małopolska: policja i sanepid wkroczyli na wesela. W weekend prawie 500 kontroli!
Autor: Pixaby Kontrole policji i sanepidu na weselach. W weekend prawie 300 kontroli!

Zgodnie z zapowiedziami rządu funkcjonariusze policji oraz przedstawiciele sanepidu kontrolują wesela i inne miejsca, w których odbywaj się imprezy. Tylko w miniony weekend w Małopolsce sprawdzono ponad 500 obiektów.

Kontrole na weselach i imprezach rodzinnych

Przypomnijmy, że na początku sierpnia rząd zapowiedział kontrole policji i inspektorów sanitarnych na weselach oraz innych dużych imprezach rodzinnych. Wszystko po to, by zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. W naszym kraju wciąż notujemy bardzo wysoki wskaźnik nowych zachorowań. W minionym tygodniu padł kolejny rekord od początku pandemii. COVID-19 stwierdzono u ponad 900 osób.

Kontrole policji i sanepidu w Małopolsce

W miniony weekend w Małopolsce policji i inspektorzy sanitarny przeprowadzili kontrole w ponad 500 obiektach. Aż 277 z nich dotyczyło uroczystości weselnych. O kontrolach poinformował wojewoda Małopolski. Łukasz Kmita poprosił również mieszkańców woj. małopolskiego, by stosowali się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia.

Pamiętajcie: zakładajcie maseczki, utrzymujcie dystans oraz przestrzegajcie zaleceń służb sanitarnych. Dla swojego bezpieczeństwa. Dziękuję Policjantom i Inspektorom Sanitarnym za pełne zaangażowanie w codziennej służbie - napisał wojewoda Małopolski na swoim profilu na Facebooku.

Koronawirus Polska, a wesela. Ile może być osób?

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia liczba osób, która może wziąć udział w weselu, zależy od tego, w jakiej strefie znajduje się powiat, gdzie wydarzenie się odbywa. Wyróżniono bowiem trzy strefy:

  • czerwoną - imprezy do 50 osób
  • żółtą - imprezy do 100 osób
  • zieloną - imprezy do 150 osób

Obiekt musi zapewnić płyny dezynfekujące, a obsługa powinna nosić maseczki. Zalecane jest też zachowanie dystansu minimum półtora metra.

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny
Posłuchaj o metodach udrażniania kanalików łzowych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE