Nowa propozycja cen za wywóz śmieci, mieszkańcy Krakowa nie będą zadowoleni. Ile zapłacimy?

2020-08-24 11:16
Śmieci mocno szarpną nas po kieszeni. Od stycznia w Starachowicach 130 procent więcej
Autor: pixabay Śmieci mocno szarpną nas po kieszeni. Od stycznia w Starachowicach 130 procent więcej

25 złotych za każdą osobę zamieszkałą w domu - to najnowsza propozycja stawek za wywóz śmieci. Władze Krakowa przedstawiły już radnym nowe zasady systemu gospodarki odpadami. O tym czy propozycja wejdzie w życie zapadnie decyzja na najbliższej sesji Rady Miasta Krakowa, która odbędzie się już w najbliższą środę.

Wprowadzenie zmian w systemie jest spowodowane zmianami na szczeblu centralnym, które nakazały wprowadzenie selektywnej zbiórki odpadów, przez to koszty utrzymana całego systemu diametralnie wzrosły - tłumaczy Piotr Odorczuk z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

Przygotowana propozycja powstała w oparciu o konsultacje społeczne, które odbyły się na początku roku. Wzięło w nich udział aż 17 tysięcy mieszkańców, prawie 80% z nich opowiedziało się za ustaleniem nowych stawek w zależności od liczby mieszkańców w nieruchomości.

Myślę, że ta propozycja jest najbardziej uczciwa w porównaniu do innych pomysłów, jakie miały władze miasta. Stawka naprawdę jest w porządku, jak na dzisiejsze standardy - mówi jeden z mieszkańców. 

Decyzja o zmianie stawek za wywóz odpadów miała zapaść dużo wcześniej, ale moment gdy projekt miał trafić do radnych zbiegł się w czasie z początkiem epidemii koronawirusa.

Lokalne Centrum Sterowania Kraków Mydlniki zapewni bezpieczną i sprawą podróż. Mówi Arnold Bresch, członek zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe:
Akademia folkloru w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE