Marzą się wam jeszcze spacery w śniegu? Wpadajcie na Podhale! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-02-29 12:39
Zakopane
Autor: Pixaby Podhale

Wygląda na to, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Przynajmniej na Podhalu. W czwartek zaczął sypać tam śnieg, dzięki czemu mamy świeżą warstwę białego puchu. Tatry wyglądają wprost bajecznie! Zobaczcie nagranie z zakopiańskich Kuźnic!

O możliwych opadach śniegu w Zakopanem i okolicach informowali w tym tygodniu synoptycy. Ich słowa potwierdziły się w czwartek i piątek. Na Podhalu zanotowano intensywne opady śniegu. Dzięki temu fani białego puchu znów mogą nacieszyć swoje oczy. Na portalu Tatromaniak na Facebooku został opublikowany film autorstwa Przemysława Sobczyka, na którym widać, jak wyglądały zakopiańskie Kuźnice w piątek rano. Widok zachwyca!

Pojawiły się też zdjęcia z Podhala oraz film "Tygodnika Podhalańskiego" ukazujący, jak wygląda zasypane Zakopane.

Mocne opady śniegu to jednak nie tylko piękne widoki, ale także trudne warunki zarówno w górach, jak i na drogach. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wydało w sobotę trzeci stopień zagrożenia lawinowego i apeluje o rozwagę.

Pokrywa śnieżna na wielu stromych stokach jest związana umiarkowanie bądź słabo. Wyzwolenie lawiny jest możliwe nawet przy małym obciążeniu dodatkowym, w szczególności na stromych stokach wskazanych w komunikacie lawinowym. W pewnych sytuacjach duże, a w nielicznych przypadkach także bardzo duże lawiny mogą schodzić samoistnie

Warunki w znacznej mierze niekorzystne. Poruszanie się wymaga bardzo dużego doświadczenia i umiejętności oraz posiadania bardzo dużej zdolności do oceny lokalnego zagrożenia lawinowego. Należy unikać stromych stoków, szczególnie wskazanych w komunikacie lawinowym jako niekorzystnych pod względem wystawy lub wysokości. Konieczne jest zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa- czytamy dalej w komunikacie.

Krakowska drużyna rolkarzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE