Znamy wszystkich uczestników XVIII Memoriału Wagnera. Kontrowersyjny rywal Polaków!

2020-02-27 12:00
Wilfredo Leon, Michał Kubiak, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon i Michał Kubiak

Co prawda, na wielkie siatkarskie święto w stolicy Małopolski musimy jeszcze trochę poczekać, ale znamy już wszystkich uczestników wspomnianego turnieju. Do Krakowa przyjadą ekipy z Argentyny, Tunezji i Iranu. Zwłaszcza z tą ostatnią drużyną rywalizacja zapowiada się interesującą.

XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach 9-11 lipca w Krakowie. Mecze będzie można oglądać w Tauron Arenie. To doskonały sprawdzian naszej reprezentacji przed późniejszymi igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Wszystkie drużyny, które spotkają się w lipcu w Krakowie, zakwalifikowały się bowiem do walki o medale podczas IO.

W fazie grupowej igrzysk olimpijskich w Tokio Polacy zmierzą się z Iranem, Włochami, Wenezuelą, Japonią oraz Kanadą. Mecze rozpoczną się 25 lipca.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: kontrowersyjny rywal Polaków

Tegoroczny Memoriał zapowiada się ciekawie szczególnie ze względu na obecność drużyny z Iranu. W maju ubiegłego roku Michał Kubiak zdradził, że on i jego rodzina była obrażana przez jednego z zawodników ekipy irańskiej. W programie "Prawda siatki" ostro wypowiedział się też o rywalach.

Oni zawsze grają takie niewiniątka, że są super i fajni, a my najgorsi. Ale moje zdanie jest takie, że to są fatalni, złośliwi i chamscy ludzie. Dla mnie ten naród jest skreślony, mimo że oni dumnie nazywają się Persami, a nie Arabami. A tak naprawdę są zwykłymi leszczami. Czasem musimy z nimi zagrać, ale oni dla mnie nie istnieją. Tak, uogólniam, dla mnie to jest jeden miot – mówił w programie Kubiak.

Irańska federacja poczuła się urażona tymi słowa i zażądała kary dla Kubiaka. Przeprosiny wysłał wtedy Polski Związek Piłki Siatkowej. Kubiak natomiast został zdyskwalifikowany na sześć spotkań.

Krakowska drużyna rolkarzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE