Przystanek Krakowskiego Tramwaju Wodnego

i

Autor: Andrzej Otrębski

Krakowski Tramwaj Wodny wrócił na Wisłę. Na razie brakuje zainteresowanych rejsami

2021-06-01 22:25

Po dwóch latach przerwy na Wisłę powrócił Krakowski Tramwaj Wodny. Rejsy odbywają się od Galerii Kazimierz do przystanku wodnego Salwator-Flisacka lub po dłuższej trasie aż do Tyńca. Tramwaj ma być nie tylko atrakcją dla turystów, ale również sposobem przemieszczania się dla mieszkańców.

- Bilety można kupić za gotówkę u przewoźnika, każda jednostka ma również możliwość bezpłatnego przewozu rowerów. Będziemy się starali o włączenie kursów Tramwaju Wodnego w bilet MPK, to zwiększy możliwość korzystania z rejsów, jako sposobu na codzienne przemieszczanie się po Krakowie - mówi Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Krakowska Farma Miejska

Choć tramwaje wodne mogą jednorazowo przewieźć do 12 pasażerów, to jak na razie statki świecą pustkami.

- Zainteresowania można powiedzieć, że na obecną chwilę nie ma. W mieście jest zupełny brak potencjalnych klientów, czyli turystów. Jedyni przechadzający się trasą tramwajów, to spacerujący krakowianie, niekoniecznie zainteresowani atrakcją - mówi Krystian Kapusta, operator Krakowskiego Tramwaju Wodnego.

Krakowski Tramwaj Wodny kursuje codziennie od godziny 10. Szczegółowy plan rejsów oraz cennik znajduje się na przystankach. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Krakowski Tramwaj Wodny znów kursuje po Wiśle. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE