Plac Wolnica w Krakowie

i

Autor: Wikimedia

Kraków zapłaci 130 tys. złotych za poidełko na placu Wolnica

2022-10-26 19:18

Sto trzydzieści tysięcy złotych za kran z wodą pitną? Taką kwotę zapłaci miasto. Publiczne poidełko stanie na Placu Wolnica, będzie dostosowane dla dorosłych, dzieci i osób z niepełnosprawnościami.

Poidełko to kran z wodą pitną i w Krakowie jest ich już sporo. Znajdują się w miejscach publicznych, przy szkołach czy w parkach. Nie wzbudzały jednak do tej pory tak dużego zainteresowania, żadne bowiem nie kosztowało 130 tys. złotych. Skąd tak duże koszty za poidełko na placu Wolnica, tłumaczy Magdalena Wasiak z jednostki Klimat-Energia-Gospodarda Wodna.

Tym elementem, który był najdroższy w kosztorysie, jest żeliwna kolumna, na której będzie posadowiony kran oraz dwie misy. Co ważne, jest to element małej architektury, który będzie dostosowany do estetyki Kazimierza. I stąd ta gigantyczna cena.

Gigantyczna, czyli 43 tys. złotych. Co o takim estetycznym poidełku myślą krakowianie?

Bez przesady! Żeby było estetyczne... Zawsze powinno być, ale czy ta kwota jest adekwatna do tego, to nie.

Oczywiście, musi być dostosowane do całości miejsca. Ja sama mam dwa psy i latem przydałoby się mieć coś takiego. Fajnie by było.

Stylizowane poidełko ma powstać przy fontannie Trzech Grajków na Placu Wolnica w połowie przyszłego miesiąca.

Czy potrafisz rozpoznać te ogrodowe pnącza?

Pytanie 1 z 11
To pnącze tworzy mocne pędy, które płożą się po gruncie lub przyczepiają do podpór, a jego liście są skórzaste i zimozielone.
Bluszcz pospolity
Woda zniszczyła groby
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE