Choinka na Rynku w Krakowie

i

Autor: NM

ŻYCIE MIASTA

Uroczyste rozświetlenie choinki w Krakowie już w ten weekend. Mamy plan wydarzenia!

2023-12-01 15:57

Święta Bożego Narodzenia 2023 coraz bliżej, a to oznacza, że Kraków już wkrótce rozbłyśnie światłem tysięcy lampek. Jak co roku, sezon świąteczny zostanie rozpoczęty na Rynku Głównym, gdzie już wkrótce nastąpi oficjalne rozświetlenie 15-metrowej choinki. To wydarzenie, którego nie można przegapić, bowiem miasto przygotowało na to wydarzenie moc atrakcji.

Boże Narodzenie 2023 w Krakowie. Jakie będą w tym roku iluminacje świąteczne?

Prawdziwą tradycją stało się już instalowanie świątecznych iluminacji w mieście, dzięki czemu zima w Krakowie jest prawdziwie wyjątkowa. Już wkrótce w stolicy Małopolski pojawią się wyjątkowe ozdoby z motywami nawiązującymi do arrasów ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu, które wprawią nas w iście świąteczny nastrój. Oprócz choinek, które staną w kluczowych częściach miasta, nad ulicami w centrum zawisną piękne przewieszki. W całym Krakowie będzie można także znaleźć ogromne bombki, które świetnie sprawdzą się na świąteczną sesję zdjęciową, figury aniołów i podświetlane lajkoniki.

Boże Narodzenie 2023. Duże choinki staną w całym mieście

Choinki w Krakowie to coś, bez czego większość mieszkańców miasta nie wyobraża sobie świąt. Tradycyjnie największa z nich stanie na Rynku Głównym. Z kolei mniejsze, 10-metrowe choinki znajdą się na rynku Podgórskim, placu przed Muzeum Narodowym, placu Centralnym i na placu Wszystkich Świętych. To prawdziwa gratka dla fanów świąt Bożego Narodzenia i niezwykłej, zimowej scenerii.

Święta obchodzone w PRL-u. Na pewno ich nie pamiętasz!

Pytanie 1 z 7
Najbardziej szumnie fetowano 1 Maja, czyli...

Kiedy uroczyste rozświetlenie choinki w Krakowie?

Chociaż do samych świąt Bożego Narodzenia jeszcze daleko, jesienna aura i coraz niższe temperatury sprawiają, że wiele osób wybiega myślami do przodu w oczekiwaniu na oficjalne nadejście sezonu świątecznego. A na to nie trzeba będzie już długo czekać. Oficjalne rozświetlenie 15-metrowej choinki na Rynku Głównym w Krakowie nastąpi w sobotę, 2 grudnia o godzinie 16.30. To pora, o której w Polsce robi się już ciemno, a to oznacza, że wyjątkowe iluminacje będą pięknie wyglądać po zmroku. Dla tych, którzy wybierają się na to szczególne wydarzenie, miasto przygotowało moc atrakcji. Imprezę poprowadzi Przemek Redkowski.

Program wydarzenia:

  • Godz. 16.30. Na scenie obok świątecznego drzewka odbędzie się koncert zespołu Pozytyvni.pl
  • Godz. 17.15. Rozświetlenie dużej choinki na Rynku Głównym w Krakowie
  • Konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci

Paragony grozy na krakowskim jarmarku bożonarodzeniowym. Ceny zapiekanek powalają:

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym w Krakowie