Fortnite

i

Autor: Epic games

Fortnite

Fortnite — Czy warto kupić Ratowanie Świata w 2024? Darmowe V-Dolce, zadania i wiele więcej

2024-06-05 7:31

Popularność Fortnite niespodziewanie wzrosła niedługo po premierze, ale nie taki był początkowy plan Epic Games. Ratowanie Świata miało być głównym trybem gry, lecz odłożono go na później, ponieważ nie było w nim tak wielu aktywnych graczy. Nadal jest to jednak ciekawy tryb, który wielu graczy może chcieć wypróbować.

Fortnite Ratowanie Świata — co to jest?

Ratowanie Świata miało stać się grą free-to-play po opuszczeniu wczesnego dostępu Fortnite, ale tak się nie stało. Tak więc, mimo że gra została oficjalnie wydana w czerwcu 2020 r., nadal jest dostępna tylko dla tych, którzy ją kupią. Gracze mogą nabyć Ratowanie Świata poprzez zakup pakietu "Bezrob’tny Kurier" w sklepie z przedmiotami (sekcja Przedmioty specjalne i zestawy) lub na oficjalnej stronie internetowej. Pakiet kosztuje 76,40 zł.

Czytaj też: Fortnite OG zniknie wraz z najnowszą aktualizacją? Czy to definitywny koniec trybu bez budowania?

Fortnite Ratowanie Świata — czy warto kupić?

Chociaż styl graficzny ma pewne podobieństwa, Ratowanie Świata znacznie różni się od trybu gry Battle Royale, ponieważ jest to strategiczna gra polegająca na obronie baz przed hordami zombie. Gracze łączą siły z innymi kompanami w rozgrywce PvE, aby ukończyć misje i odblokować więcej światów oraz sprzętu. Każdy gracz ma także własną bazę, której musi bronić przed hordą i burzą. Żeby obronić swoją oazę, będą musieli budować, rozmieszczać pułapki, zdobywać najlepszą broń, jaką znajdą, i zatrudniać ocalałych, których spotkają w miarę postępów w głównej historii. Ponieważ twórcy poświęcają najwięcej uwagi Fortnite Battle Royale, Ratowanie Świata może na początku być świetną zabawą, ale niestety po pewnym czasie może stać się dla niektórych nużące. Niektóre misje są powtarzalne, a wydarzenia rzadko są aktualizowane.

Czytaj też: Fortnite Winterfest 2023 — Kiedy start, skiny i karnet bojowy. Wszystko, co wiemy o wydarzeniu

Fortnite Ratowanie Świata — Nagrody w postaci V-Dolców

Zanim Ratowanie Świata opuściło wczesny dostęp, wiele osób zakupiło Pakiet założycielski, aby otrzymać V-dolce do Battle Royale. Gracze, którzy po pewnym czasie wracają do gry, ale posiadają Pakiet Założyciela, będą rozczarowani, gdy dowiedzą się, że nie mogą już odblokować V-dolców po prostu logując się lub zapisując księgę kolekcji — te funkcje zostały usunięte. Teraz Założyciele mogą odblokować V-dolce tylko wtedy, gdy ukończą codzienne misje. Gracze, którzy kupili grę po tym, jak opuściła ona wcześniejszy dostęp, nie będą mieli w ogóle dostępu do żadnych V-dolców, z wyjątkiem tych zawartych w zakupionym pakiecie.

Ukończenie misji Ratowania Świata zapewnia graczom mnóstwo PD w trybie Battle Royale, więc jest to świetny sposób na szybkie awansowanie w Fortnite i ukończenie Przepustki Bitewnej.

To, czy warto zagrać w Ratowanie Świata, jest kwestią subiektywną. Wszystko zależy od gracza, rodzaju gier, które lubi i tego, co zamierza z tego wyciągnąć. Oto, co fani otrzymają w ramach Fortnite Ratowanie Świata w 2023 r.:

  • Tryb Ratowanie Świata
  • Battle Royale XP
  • 1500 V-dolców
  • Misje codzienne V-dolce (tylko Założyciele)
STOP wykluczeniu cyfrowemu seniorów

Upominki świąteczne 2023 od LEGO