Idzie potężne załamanie pogody. Opady deszczu, a nawet pierwsze przymrozki!

2020-09-16 12:28 nm
Przymrozki
Autor: Pixaby Idzie potężne załamanie pogody. Opady deszczu, a nawet pierwsze przymrozki!

Ostatnie dni rozpieszczają nas słoneczną pogodą i bardzo wysokimi temperaturami. Niestety środa, 16 września będzie ostatnim tak ciepłym dniem. Szykuje się mocne ochłodzenie, opady deszczu, a nawet przymrozki! Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl.

Piękne słońce, minimalne zachmurzenie oraz temperatura sięgająca nawet 30 stopni. Ostatnie kilka dni w Polsce zdecydowanie nawiązywały jeszcze do lata. Patrząc więc za okno trudno uwierzyć, że czeka nas aż tak drastyczna zmiana pogody. A ta nadejdzie już w nocy z środy na czwartek (16-17 września).

Załamanie pogody w Polsce

Nad Polskę zaczną spływać od północy chłodne masy powietrza. W całym kraju temperatura spadnie od kilku do nawet kilkunastu stopni. Najzimniej będzie na północy Polski. Tam na termometrach zobaczymy nawet poniżej 10 stopni. Mocno też powieje.

W Krakowie maksymalna temperatura wyniesie 19 stopni. Musimy liczyć się też z opadami deszczu. Te prognozowane są w nocy oraz w godzinach przedpołudniowych.

Pierwsze przymrozki w Polsce

Spadek temperatury i opady to jednak jeszcze nie wszystko. W Polsce prognozowane są też pierwsze powakacyjne przymrozki. Ich można spodziewać się w piątek rano na terenach podgórskich, w górach oraz na Podkarpaciu. W sobotę i w niedzielę rano również nie będzie za ciepło. Prognozuje się, że na pozostałych terenach Polski na termometrach zobaczymy maksymalnie 6-7 stopni.

Pocieszające jest to, że załamanie pogody oraz pierwsze przymrozki nie zwiastują jeszcze końca lata. W następnym tygodniu w okolicach dni 23-24 września na termometrach znów możemy zobaczyć 25 kresek.

ESKA XD #001

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o różyczce u dorosłych, poznaj jej objawy i powikłania. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.