Płaca minimalna wzrośnie od stycznia. A to nie jedyna podwyżka! Co jeszcze się zmieni?

2020-09-18 8:41 nm
Pieniądze
Autor: Pixaby Płaca minimalna 2021 w górę. Ile wyniesie?

Płaca minimalna wzrośnie od nowego roku. W 2021 trzeba spodziewać się jej podniesienia o 200 zł. Oznacza to, że płaca minimalna wynosić będzie 2800 zł. To jednak nie wszystko. Wzrośnie również minimalne wynagrodzenie za godzinę pracy. Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl.

Płaca minimalna 2021

Głosy na temat zmian w płacy minimalnej można było usłyszeć od dawna. Co prawda, rząd obiecywał, że zarobki będą regularnie wzrastać, ale plany miała pokrzyżować pandemia koronawirusa. Zaczęto się zastanawiać, czy w tej sytuacji podwyższenie płacy minimalnej to dobry pomysł.

Płaca minimalna: ile wyniesie?

Wątpliwości zostały już rozwiane. Płaca minimalna wzrośnie od przyszłego roku. Na ten moment wynosi ona 2600 zł. Od 2021 płaca minimalna wzrośnie o 200 zł. Oznacza to, że minimalne wynagrodzenie, jakie może otrzymać pracownik to 2800 zł brutto.

Informację tę potwierdziła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zależy nam na tym, żeby dochody Polaków wzrastały, dlatego od samego początku rządów Zjednoczonej Prawicy tak dużą wagę przywiązujemy do znacznego wzrostu płacy minimalnej. Wprowadziliśmy też minimalną stawkę godzinową, która wcześniej w ogóle nie obowiązywała - powiedziała minister.

ESKA XD #001

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Stawka godzinowa 2021

To jednak jeszcze nie wszystko. Od nowego roku wzrośnie również minimalna stawka godzinowa. Obecnie wynosi ona 17 zł. Od 2021 roku minimalna stawka godzinowa to 18,30 zł.

Przypomnijmy, że przed wyborami parlamentarnymi prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał podniesienie pensji minimalnej do 3 tys. zł na koniec 2020 roku i do 4 tys. zł na koniec 2023 roku.