Niezwykłe ujęcia Krakowa ukazane z lotu ptaka. To nagranie jest magiczne! [WIDEO]

2021-02-25 13:35

Krakowa z takiej perspektywy i w takich ujęciach jeszcze nie widzieliście! Fotograf-hobbysta Adrian Drąg zrobił przy pomocy drona film, który prezentuje najważniejsze i najciekawsze miejsca naszego miasta. Nagranie zmontowane jest w przyśpieszonym tempie, czyli tak zwanym timelapsie. Ujęcia od świtu do nocy sprawiają, że Kraków wygląda wprost magicznie. Koniecznie zobaczcie to wideo!

Kraków od świtu do zmierzchu w trzy minuty. Pasjonat fotografii Adrian Drąg stworzył wyjątkowy timelapse przedstawiający stolicę Małopolski z lotu ptaka. Wykorzystał do tego wyłącznie drona oraz komputer osobisty, przy którym spędził setki godzin składając uchwycone kadry w jedną, krótką całość. Autor filmu przyznaje, że nie było łatwo.

Raport z Anteny 25.02

Zdjęcia powstawały od mniej więcej połowy 2019 roku. Do niektórych ujęć podchodziłem kilkukrotnie. Polowałem na mgły, na ciekawe wschody i zachody słońca. Wiadomo, że w tej branży wszystko zależy od szczęścia i od pogody - tłumaczy Adrian Drąg.

To nie jest pierwszy timelapse prezentujący Kraków w wykonaniu Adriana Drąga. Robi je, jak mówi, z zamiłowania do fotografii oraz do Krakowa.

Żyję tutaj od jakichś 11 lat. W Krakowie jest cały przekrój zarówno architektury jak i krajobrazów. Mamy od zbiorników wodnych, przez lasy, piękne zabytkowe budynki a kończąc na wzgórzach. To jest bardzo wdzięczny temat do fotografii - mówi.

Dodaje, że w Krakowie najbardziej podoba mu się łączenie architektury z naturą, ale przyznaje jednocześnie, że dzika zabudowa mieszkaniowa zaczyna mu się kojarzyć z miastami w Chinach.

O szczegółach jego imponującego dzieła rozmawiał z nim nasz reporter Kuba Paduch:
Sonda
Czy za rażące naruszenie przepisów drogowych kierowcy powinni tracić prawo jazdy dożywotnio?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE