Niezwykłe ujęcia Krakowa ukazane z lotu ptaka. To nagranie jest magiczne! [WIDEO]

2021-02-25 13:35

Krakowa z takiej perspektywy i w takich ujęciach jeszcze nie widzieliście! Fotograf-hobbysta Adrian Drąg zrobił przy pomocy drona film, który prezentuje najważniejsze i najciekawsze miejsca naszego miasta. Nagranie zmontowane jest w przyśpieszonym tempie, czyli tak zwanym timelapsie. Ujęcia od świtu do nocy sprawiają, że Kraków wygląda wprost magicznie. Koniecznie zobaczcie to wideo!

Kraków od świtu do zmierzchu w trzy minuty. Pasjonat fotografii Adrian Drąg stworzył wyjątkowy timelapse przedstawiający stolicę Małopolski z lotu ptaka. Wykorzystał do tego wyłącznie drona oraz komputer osobisty, przy którym spędził setki godzin składając uchwycone kadry w jedną, krótką całość. Autor filmu przyznaje, że nie było łatwo.

Raport z Anteny 25.02

Zdjęcia powstawały od mniej więcej połowy 2019 roku. Do niektórych ujęć podchodziłem kilkukrotnie. Polowałem na mgły, na ciekawe wschody i zachody słońca. Wiadomo, że w tej branży wszystko zależy od szczęścia i od pogody - tłumaczy Adrian Drąg.

To nie jest pierwszy timelapse prezentujący Kraków w wykonaniu Adriana Drąga. Robi je, jak mówi, z zamiłowania do fotografii oraz do Krakowa.

Żyję tutaj od jakichś 11 lat. W Krakowie jest cały przekrój zarówno architektury jak i krajobrazów. Mamy od zbiorników wodnych, przez lasy, piękne zabytkowe budynki a kończąc na wzgórzach. To jest bardzo wdzięczny temat do fotografii - mówi.

Dodaje, że w Krakowie najbardziej podoba mu się łączenie architektury z naturą, ale przyznaje jednocześnie, że dzika zabudowa mieszkaniowa zaczyna mu się kojarzyć z miastami w Chinach.

O szczegółach jego imponującego dzieła rozmawiał z nim nasz reporter Kuba Paduch:
Sonda
Czy za rażące naruszenie przepisów drogowych kierowcy powinni tracić prawo jazdy dożywotnio?