Wracają wyższe temperatury więc lokatorzy krakowskiego ZOO wychodzą na wybiegi

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Flamingi czują się w słońcu bardzo dobrze mimo, że pod nogami nadal mają trochę śniegu.

Wiosna zawitała do krakowskiego ZOO. Zwierzęta pojawiły się na wybiegach [WIDEO]

2021-02-24 14:45

Wiosna zawitała wyjątkowo wcześnie do krakowskiego ogrodu zoologicznego. Wyższe w ostatnich dniach temperatury sprawiły że więcej zwierząt niż zwykle wyszło na swoje wybiegi by przywitać zwiedzających Krakowian. Na przykład flamingi czy słonie. Niektóre gatunki już nawet myślą o nowym potomstwie.

Są maluszki, jest nadzieja. Pod takim hasłem odbędzie się Tydzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Krakowskie ZOO przyłączyło się do akcji po raz drugi jako jedna z trzynastu placówek w Polsce. Inicjatywa ma pokazać, że ogrody zoologiczne nie są tylko po to aby pokazywać zwierzęta, ale też chronić je i rozmnażać. W ramach akcji każde ZOO wystawia swojego reprezentanta.

W tym roku ambasadorem w krakowskim ZOO został lemurek katta, który urodził się w tamtym roku. Ma na imię Karol i można go zobaczyć w jego rodzinnym stadzie, w pawilonie niedaleko wielbłądów -  mówi Anna Agaciak z krakowskiego ZOO. 

W temacie rozmnażania pracownicy krakowskiego ZOO przyznają, że wiosna w tym roku przyszła wcześnie, bo niektóre zwierzęta już myślą o powiększaniu swoich rodzin.

Sepy są zainteresowane budową gniazda, bażanty. Oprócz tego, w związku z tym, że zrobiło się cieplej, to zwierzęta, również te, które bardzo lubią ciepło, mogą wyjść na zewnątrz. Słonie na przykład w tej chwili przebywają na swoim wybiegu - mówi asystentka krakowskiego ZOO Dorota Maszczyk.

W ramach obchodów Tygodnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów w krakowskim ZOO odbędą się też spacery tematyczne związane z poszczególnymi gatunkami zwierząt chronionych. Tydzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów odbywa się w dniach od 8 do 14 marca.

W ZOO był nasz reporter Kuba Paduch:
Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...