"Chcemy na stok": akcja właścicieli stoków narciarskich coraz popularniejsza. O co w niej chodzi?

2021-01-14 14:03
narty
Autor: Pixaby W sieci powstała akcja "Chcemy na stok". Zaangażowali się w nią właściciele stoków narciarskich, którzy domagają się ich otwarcia. Przedsięwzięcie cieszy się ogromną popularnością. Czy dzięki niej rząd zmieni zdanie i otworzy stoki narciarskie?

W sieci powstała akcja "Chcemy na stok". Zaangażowali się w nią właściciele stoków narciarskich, którzy domagają się ich otwarcia. Przedsięwzięcie cieszy się ogromną popularnością. Czy dzięki niej rząd zmieni zdanie i otworzy stoki narciarskie?

 "Chcemy na stok": akcja właścicieli stoków narciarskich

Przymnijmy, że decyzją rządzących stoki narciarskie pozostają zamknięte od 28 grudnia 2020 roku. Kiedy nastąpi ich otwarcie? Nie wiadomo. Obostrzenia w Polsce niedawno zostały przedłużone do 31 stycznia 2021. Jak podkreślają przedstawiciele rządu, nie ma gwarancji, że po tym terminie stoki narciarskie wznowią działalność.

Zamknięcie tras narciarskich wywołało lawinę negatywnych komentarzy. Właściciele stoków zaznaczają, że utrzymanie tras wiąże się z ogromnymi kosztami. Dodają również, że fani białego szaleństwa czas spędzają na wolnym powietrzu. Mają na sobie rękawiczki oraz tzw. kominy, które zakrywają usta i nos. Ewentualne zakażenie koronawirusem jest więc mniejsze niż np. podczas zakupów w sklepie.

Potężna eksplozja w Bieruniu. Jedna osoba nie żyje, służby są na miejscu

Akcja w sieci "Chcemy na stok". Na czym polega?

W sieci pojawiła się więc akcja "Chcemy na stok". Jednoczy ona właścicieli wyciągów i tras zjazdowych. Zaangażowali się w nią m.in. Ośrodek Narciarsko – Rekreacyjny Harenda Zakopane, Czantoria Kolej Liniowa, Zieleniec Ski Arena, czy Szczyrk Mountain Resort – w sumie kilkanaście ośrodków i organizacji, które przedstawiają się, jaki m.in. pracodawcy, narciarze, turyści i pasjonaci.

Kochani narciarze i snowboardziści nie poddajemy się! Walczymy, aby spotkać się z Wami ponownie na stoku już 18.01.2021. Pomożecie? Pokażmy, jak kochamy góry, zimę i sport. Łapka w górę i do dzieła. Hasło przewodnie: CHCEMY NA STOK – czytamy na stronie wydarzenia.

Miłościwie nam panujący nie doceniają nas, a jesteśmy ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Usłyszcie nasz głos z mocą gór. (...) Zamknąć stoki to tak jak zamknąć lasy! Chcemy czynnie wypoczywać na świeżym powietrzu! – dodają.

Akcję popiera coraz więcej internautów. Na moment pisania artykułu [14.01.2021] było ich już ponad 19 tys. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Sonda
Czy planujesz ślub w 2021 roku?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE