Będzie remont ul. Okulickiego. Mieszkańcy sceptyczni

2021-10-12 16:36
ul. Okulickiego
Autor: Mapy Google

Miasto przymierza się do remontu ul. Okulickiego. Docelowo arteria ma być rozbudowana do dwóch pasów w każdym kierunku, pojawią się również buspasy i aż pięć rond na ważniejszych skrzyżowaniach

Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa wyjaśnia, że przebudowa ulicy jest niezbędna.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o przebudowie ul. Okulickiego:

Mówimy o jednej z ważniejszych dróg w Nowej Hucie i to takiej, która będzie dochodziła do S7, więc ta inwestycja ma spowodować lepsze dopasowanie tej ulicy do wyjazdu na obwodnicę miasta - stwierdza. 

Jakub Cieśla, radny z Mistrzejowic uważa, że przebudowa ul. Okulickiego jest potrzebna, nie rozwiąże jednak problemów komunikacyjnych w tym miejscu. 

Miasto w stronę Batowic się rozrasta, powstają kolejne blokowiska, zasiedlane przez dziesiątki tysięcy mieszkańców, lecz np. ul. Piasta Kołodzieja nie będzie w żaden sposób poszerzona, więc to nam nie daje nic - wyjaśnia. 

Zgodnie z planem, za dwa lata gotowe mają być dokumentacja inwestycji i wszystkie potrzebne zgody. Przebudowa mogłaby rozpocząć się w 2025 roku.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do okulisty?

Tom Cruise ma nową twarz, a pamiętacie jego stare filmy? 10/10 to nie mission impossible

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa słynny agent, w którego wciela się Cruise w serii "Mission: Impossible"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE