Arktyczny CHŁÓD nadciąga nad Polskę. Spadnie też śnieg. Taka pogoda zostanie z nami na dłużej!

i

Autor: screen wxcharts.com Arktyczny CHŁÓD nadciąga nad Polskę. Spadnie też śnieg. Taka pogoda zostanie z nami na dłużej!

Arktyczny CHŁÓD nadciąga nad Polskę. Spadnie nawet 10 cm śniegu! Taka pogoda zostanie z nami na dłużej!

2021-11-23 11:19

Najbliższe dni w Polsce zapowiadają się w dość zimowym klimacie. Nad nasz kraj nadciąga arktyczny chłód. Temperatura poleci w dół, ale to nie wszystko! Spadnie też śnieg! Jak zapowiada się pogoda na najbliższy tydzień?

Arktyczny CHŁÓD nadciąga nad Polskę. Spadnie też śnieg

Jak prognozuje IMGW, od 22 do 28 listopada będzie zimno, a w rejonach podgórskich i na północy kraju przejściowo może również pojawić się aura typowo zimowa. Miejscami popada mokry śnieg lub śnieg z deszczem. Noce będą chłodne, miejscami z lekkim mrozem do około -3 stopni Celsjusza.

Nad kraj szybko napływa powietrze polarne morskie, które już nad ranem we wtorek zacznie wypierać zimno z okolic Grenlandii. Jak to zwykle bywa w sytuacjach wymiany mas powietrza nad naszym krajem, można spodziewać się niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Tym razem na północy kraju mogą lokalnie wystąpić marznące opady deszczu powodujące gołoledź.

Tego jeszcze nie było! Nowe, e-papierowe rozkłady w Warszawie

W poniedziałek będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie w południowej połowie kraju i na wybrzeżu, wystąpią przelotne opady deszczu. Na północy oraz w obszarach podgórskich możliwe okresami opady deszczu ze śniegiem, a w górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 7 stopni na południowym zachodzie i południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W kolejnych dniach tygodnia przeważać będzie pogoda pochmurna z okresowymi większymi przejaśnieniami.

We wtorek na północy i w centrum spadnie słaby deszcz, a na północnym wschodzie przelotny śnieg i śnieg z deszczem. W środę słaby deszcz tylko na wybrzeżu. Czwartek w całym kraju przejściowo bez opadów. W piątek miejscami deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg.

Temperatura powietrza w nadchodzącym tygodniu nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Najcieplej w całym kraju może być w połowie tygodnia. W środę rano temperatura na przeważającym obszarze wyniesie od 0 do 5 stopni, lekki mróz jedynie na Podhalu. W trakcie dnia termometry wskażą od 4 stopni na Suwalszczyźnie do 10 nad morzem.

Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków zachodnich i południowych.

Jeszcze mocniejsze oznaki zimy zawitają do Polski w weekend.W sobotę spodziewane są opady deszczu ze śniegiem. W górach samego śniegu Tam spaść może nawet do 10 centymetrów. W niedzielę opady białego puchu spodziewane są w Małopolsce i na Śląsku. Następnie strefa opadów przesuwać się będzie w głąb kraju. W nocy z niedzieli na poniedziałek sypać już będzie na zachodzie i północy.

Śnieg będzie jednak mokry, a grunt nie jest wychłodzony - biały puch nie utrzyma się więc długo.

Sonda
Czy nie możesz się już doczekać pierwszych opadów śniegu?