pies

i

Autor: unplash Szczepionki pojawią się w lasach. Wysłano komunikaty RCB

wiadomości

Akcja szczepienia lisów. Szczepionki pojawią się w lasach. Wysłano komunikaty RCB

2024-04-18 16:56

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ważny komunikat do mieszkańców województwa małopolskiego. W najbliższych dniach trzeba uważać podczas spacerów, szczególnie jeśli zabierzecie ze sobą zwierzaki. W lasach pojawią się szczepionki, a kontakt z nimi jest bardzo niebezpieczny.

Akcja szczepienia lisów. Szczepionki pojawią się w lasach. Wysłano komunikaty RCB

W środę, 17 kwietnia mieszkańcy województwa małopolskiego, ale także podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz łódzkiego otrzymali SMS-y z alertem RCB. Informują one o akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepionka będzie zrzucana z samolotów w lasach.

Uwaga! W dniach 18-26.04 w lasach będzie zrzucana szczepionka dla lisów przeciw wściekliźnie. Nie dotykaj kapsułki i nie dopuszczaj do niej zwierząt domowych! - czytamy w komunikacie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Jak wygląda szczepionka przeciwko wściekliźnie dla lisów? Czy jest groźna?

Jak wygląda szczepionka przeciwko wściekliźnie dla lisów, która będzie zrzucana w lasach? Znajduje się ona w mały plastikowo-aluminiowym pojemniku. Pod żadnym pozorem nie wolno jej dotykać! Kontakt z nią może być groźny dla człowieka i zwierzaka. W przypadku dotknięcia szczepionki obowiązkowo należy umyć dłonie wodą. Jeśli jakimś przypadkiem szczepionka dostanie się do ust, nosa lub oczu konieczny jest kontakt z lekarzem. Należy też pilnować zwierzaków. W przypadku ich kontaktu ze szczepionką zalecana jest wizyta u weterynarza.

Czy rozpoznasz rasy psów? To QUIZ dla prawdziwych fanów czworonogów!

Pytanie 1 z 15
1. Rasa na zdjęciu to:
Czy rozpoznasz rasy psów? To QUIZ dla prawdziwych fanów czworonogów!
Cerkiew w Chotyńcu