pies i kot

i

Autor: pexels Dofinansowanie na psa i kota. Można dostać 500 złotych

twoje finanse

500 plus na psa i kota to nie żart. Wiele osób nie wie, że może dostać taki dodatek

2024-04-18 16:54

Masz psa lub kota? Możesz starać się o dofinansowanie na swojego zwierzaka. Jego wysokość może wynieść nawet 500 złotych. Co więcej, z dodatku można skorzystać nawet dwukrotnie. Czym dokładnie jest 500 plus na psa i kota? Kto może je otrzymać?

Dofinansowanie na psa lub kota. Czym jest ten dodatek?

Dofinansowanie na psa lub kota często określane jest mianem "500 plus na psa i kota". Na czym polega ten dodatek? Niestety nie chodzi tu o comiesięczne świadczenie na miarę "800 plus". 500 plus na psa i kota to pokrycie kosztów sterylizacji i czipowania zwierzaków w konkretnych placówkach weterynaryjnych przed urząd. Ma to pomóc w zwalczaniu problemu bezdomności czworonogów. Istotne jest jednak to, że nie każda instytucja dofinansowuje takie działania. W urzędzie w poszczególnych miastach można sprawdzić, czy możemy liczyć na wspomniane pieniądze.

500 plus na psa i kota. Jakie trzeba spełnić warunki?

Jeśli w danym mieście lub gminie możemy liczyć na dofinansowanie na psa lub kota, to aby je otrzymać, muszą zostać spełnione konkretne warunki. Te dotyczą zarówno czworonogów, jak i ich właścicieli. Pies lub kot musi być w wieku przynajmniej 6 miesięcy i kwalifikować się do znieczulenia ogólnego. Jeśli chodzi o właściciela, to on musi być mieszkańcem danej gminy lub miasta. Potwierdzeniem może być umowa najmu, status studenta uczelni lub inny dokument potwierdzający odprowadzanie podatków w konkretnym miejscu.

500 plus na psa i kota tylko z nazwy. Dodatek nie zawsze tyle wynosi

Dodajmy, że 500 plus na psa i kota nie zawsze tyle wynosi. Wszystko zależy od cennika u weterynarza. Kastracja u kota to wydatek od 100 do 150 zł, u psa nawet ponad 200 zł. Więcej zapłacimy za kastrację kotki czy suczki. Podobnie różnią się ceny czipowania. Wszystko zależy od tego, do jakiego gabinetu weterynaryjnego się udamy.

Czy rozpoznasz rasy psów? To QUIZ dla prawdziwych fanów czworonogów!

Pytanie 1 z 15
1. Rasa na zdjęciu to:
Czy rozpoznasz rasy psów? To QUIZ dla prawdziwych fanów czworonogów!
Strażacy uwolnili psa z wodnej pułapki