dziecko, matka

i

Autor: unplash Zmiany w 500 plus. Od kiedy podwyżka świadczenia?

twoje finanse

Co dalej z 500 plus? Od kiedy podwyżka świadczenia? Wiceminister wypowiedział się jasno!

2023-05-08 15:03

Zmiany w 500 plus - czy będą? Co planuje rząd? Od kiedy podwyżka 500 plus? Te pytania zadaje sobie wielu rodziców, którzy liczą na waloryzację świadczenia. W tej kwestii jasno ostatnio wypowiedział się wiceminister finansów Artur Soboń. Czy będzie podwyżka 500 plus? Jak na słowa polityka zareagują rodzice?

500 plus zmiany. Od kiedy podwyżka 500 plus?

Wielu rodziców oczekuje zmian w sprawie 500 plus. Chodzi o waloryzację świadczenia. Program 500 plus został wprowadzony w 2015 roku i od samego początku cieszy się ogromną popularnością. Jednak w ciągu tych wszystkich lat 500 plus nie zostało zwiększone. Koszty życia cały czas idą w górę, mamy też szalejącą inflację. Stąd wiele osób zastanawia się od kiedy podwyżka 500 plus mogłaby zostać wprowadzona? Co więcej, pojawiły się też już sygnały w drugą stronę. Mówi się bowiem, że 500 plus może zostać "wygaszone".

Co dalej z 500 plus? Czy będzie waloryzacja? W tej sprawie jasno wypowiedział się ostatnio wiceminister finansów. Artur Soboń podkreślił, , że obecnie nie toczą się prace związane ze zwiększeniem świadczenia wypłacanego w ramach programu 500 plus.

Nowy bon turystyczny. Czy zostanie wprowadzony? Dla kogo nowy bon turystyczny?

Pytany natomiast o to, czy trwają rozmowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki na temat nowej formuły bonu turystycznego, Soboń powiedział: "nie ma obecnie żadnych ustaleń w tej sprawie".

Analizujemy bardzo różne warianty w różnych obszarach, komunikowanie tego przez media nie najlepiej służy naszym interesom - dodał.

Zerowy VAT na żywność. Czy zostanie przedłużony?

Wiceminister odniósł się również do kwestii VAT-u na żywność. Jak mówił, formalnie nie ma decyzji, ale "są przesłanki, aby VAT na żywność co najmniej do końca roku był zerowy". Dodał, że to ważne, ponieważ żywność stanowi 27 proc. koszyka zakupowego statystycznego Polaka.

Dopytywany o to, czy ministerstwo pracuje nad nowymi projektami związanymi z systemem podatkowym, powiedział: "nie mamy w planach obniżki podatków". Dodał, że "chcemy być partią środka, iść drogą ostrożnej polityki fiskalnej".

Otwarcie pierwszego sklepu Woolworth w Polsce w centrum handlowym Atut w Krakowie

Otwarcie pierwszego sklepu Woolworth w Polsce