Nowy bon turystyczny 2023 nie tylko dla rodzin z dziećmi. Będzie bon dla seniorów?

i

Autor: EAST NEWS Nowy bon turystyczny 2023 nie tylko dla rodzin z dziećmi. Będzie bon dla seniorów?

twoje finanse

Bon turystyczny dla seniorów. To nowy pomysł rządu. Czy będzie bon 500 plus dla seniora?

2023-05-25 16:45

Nowy bon turystyczny 2023 jeszcze przed wakacjami? Jest taki pomysł. Co więcej, nowy bon turystyczny mógłby być przyznawany nie tylko rodzinom z dziećmi. Mówi się bowiem także o bonie turystycznym dla seniorów. Od kiedy mógłby być wprowadzony?

Spis treści

  1. Nowy bon turystyczny 2023 nie tylko dla rodzin z dziećmi. Będzie bon dla seniora?
  2. Bon turystyczny dla seniorów. Czy będzie 500 plus do wakacji dla seniora?
  3. Nowy bon turystyczny 2023 - to bon turystyczny dla seniorów?

Nowy bon turystyczny 2023 nie tylko dla rodzin z dziećmi. Będzie bon dla seniora?

Bon turystyczny, który został wprowadzony przez partię rządzącą, cieszył się sporą popularnością. Jego celem było m.in. podratowanie branży, która bardzo mocno odczuła skutki pandemii koronawirusa. Rodziny z dziećmi wyjeżdżały dzięki niemu na wakacje, odwiedzały parki rozrywki czy ośrodku kultury. Okazuje się jednak, że spora część bonów turystycznych nie została wykorzystana. Ile dokładnie? Liczba nieaktywnych bonów turystycznych sięgnęła pół miliona. Jednocześnie opłat bonami dokonano w sumie na kwotę ok. 3,2 mld zł.

Jak podała "Rzeczpospolita", Ministerstwo Sportu i Turystyki ma rozważać wprowadzenie nowego bonu turystycznego. Może on ponownie być skierowany do rodzin z dziećmi, ale mówi się też o innej wersji. To bon turystyczny dla seniorów. Kto dokładnie mógłby go otrzymać 500 złotych na wakacje? Od kiedy bon turystyczny dla seniorów?

Bon turystyczny dla seniorów. Czy będzie 500 plus do wakacji dla seniora?

Czy będzie bon turystyczny dla seniorów? Tego, póki co, nie wiadomo. Dodajmy, że nie jest to nowy pomysł. Jeszcze przed wprowadzeniem bonu turystycznego mówiło się, że ten mógłby być przyznawany nie tylko rodzinom z dziećmi. Padały propozycje dla osób mało zarabiających, czy też dla właśnie dla seniorów. Ostatecznie zdecydowano się na znaną nam już wersję. Czy teraz to się zmieni? Czy bon dla seniorów zostanie wprowadzony?

Nowy bon turystyczny 2023 - to bon turystyczny dla seniorów?

Jeśli bon turystyczny dla seniorów zostanie wprowadzony, to kiedy można się go spodziewać? Żadna konkretna data jeszcze nie padła. Jednak jeśli partia rządząca przystąpi szybko do prac, to bonu turystycznego dla seniorów możemy spodziewać się jeszcze przed wakacjami. Dodajmy, że jesteśmy też w roku wyborczym, więc taki benefit mógłby przysporzyć wielu zwolenników. Być może też nowy bon turystyczny 2023 obejmie zarówno seniorów, jak i rodziny z dziećmi.

W tych małopolskich miastach żyje najwięcej singli. Tam szukajcie partnerów

Tona kremówkowego ciasta na cześć Jana Pawła II
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE