Paczki od Polskiego Czerwonego Krzyża - 70 seniorów z Koszalina otrzyma żywność [WYWIAD]

2020-11-10 10:30
W paczkach żywnościowych seniorzy znajdą makarony, kasze, konserwy rybne i mięsne, a także coś słodkiego
Autor: PCK w Koszalinie W paczkach żywnościowych seniorzy znajdą makarony, kasze, konserwy rybne i mięsne, a także coś słodkiego

Polski Czerwony Krzyż od ponad 100 lat niesie pomoc potrzebującym. Ostatnia inicjatywa koszalińskiego oddziału to pomoc dla seniorów w najtrudniejszej sytuacji finansowej.

Wszystkie komunikaty - nie tylko rządowe - zwracają się przede wszystkim do seniorów, aby w dobie pandemii w miarę możliwości pozostali w domach. Problemem jest już samo wyjście na zakupy, ale tu z pomocą przychodzi koszaliński Polski Czerwony Krzyż robiąc zakupy i zostawiając je pod drzwiami seniora (patrz na zdjęcie poniżej).

Gorzej, gdy starszą osobę na wiele rzeczy zwyczajnie nie stać i ma problem z finansami na codzienne racje żywnościowe. I tu znów przychodzi z pomocą koszaliński PCK, tym razem wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

PCK w Koszalinie pomagają również w regularnych zakupach osobom starszym
Autor: PCK w Koszalinie PCK w Koszalinie pomagają również w regularnych zakupach osobom starszym

Dzięki tej współpracy jednorazową pomoc otrzyma 70 seniorów, szczegóły w poniższym podaście.

Więcej o paczkach dla koszalińskich seniorów posłuchasz tutaj:
Nie maseczki, nie przyłbice. Zobaczcie, co wymyślili Kanadyjczycy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE