pieniądze/banknoty

i

Autor: Materiały prasowe

ZUS wciąż czeka na wnioski o "500 plus". Warto się pospieszyć

2022-06-22 10:49

ZUS, który przejął od samorządów obsługę programu "Rodzina 500 plus", przelewa już pieniądze na konta rodziców. Cały czas można też składać wnioski o wypłatę pieniędzy, ale warto się pospieszyć.

Świadczenie wychowawcze jest przyznawane do 31 maja każdego roku. Jednak już wcześniej, od 1 stycznia ZUS przyjmował nowe wnioski o "500 plus", a ośrodki gminne lub powiatowe kontynuowały wypłatę świadczeń przyznanych w ubiegłym roku do końca okresu, na jaki je przyznały, czyli do maja tego roku.

- Wszystkim rodzicom przypominamy, by nie czekali ze złożeniem wniosku na ostatnią chwilę. Wnioski, które zostaną złożone do końca czerwca, będą miały kontynuację wypłaty łącznie ze starym okresem. Tak więc jeśli ktoś złoży wniosek dopiero w lipcu, to wypłata pieniędzy nastąpi dopiero od lipca - zaznacza Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału ZUS-u.

Wniosek o świadczenie wychowawcze jest elektroniczny. - Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Rodzice, którzy mają PESEL, mogą także przesłać wniosek do ZUS przez portal Empatia lub swój bank. Pieniądze trafią wyłącznie na rachunki bankowe - dodaje Paweł Szkalej.

Do tej pory w Świętokrzyskiem złożono już blisko 117 tys. wniosków o wypłatę świadczenia "Rodzina 500 plus". Dotyczą one ponad 175 tysięcy dzieci.

Ślubowanie klas mundurowych ZDZ w Kielcach

Najgłupsze pytania w "Milionerach". Aż nie do wiary, że o to zapytano! Sprawdź, czy znasz odpowiedź

Pytanie 1 z 6
Jaki błąd ortograficzny popałenił w księdze kondolencyjnej prezydent Bronisław Komorowski w 2011 r.?
Milionerzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE