Dworek Laszczyków w Kielcach

i

Autor: Muzeum Wsi Kieleckiej

Święta

Kiermasz Wielkanocny w Dworku Laszczyków w Kielcach. Będzie smacznie, świątecznie i kolorowo

2023-04-01 7:25

Znaleźć drugi taki kiermasz w Świętokrzyskiem nie jest łatwo. Już za kilka dni barwnie zrobi się w Dworku Laszczyków w Kielcach. Jak co roku na wyjątkowy i pełen atrakcji kiermasz wielkanocny zaprasza Muzeum Wsi Kieleckiej.

Tradycyjnie Kiermasz Wielkanocy w Dworku Laszczyków w Kielcach odbędzie się w Niedzielę Palmową, czyli 2 kwietnia.

Kolorowo i smacznie w Dworku Laszczyków

- Będzie bardzo barwnie i kolorowo, a to dzięki kołom gospodyń wiejskich, gospodarstwom agroturystycznym i oczywiście twórcom reprezentującym ginące rzemiosła, którzy będą nam pokazywać, jak dawniej przygotowywano się do świąt wielkanocnych na świętokrzyskiej wsi - mówi Beata Ryń, szefowa działu marketingu i promocji w Muzeum Wsi Kieleckiej.

Twórcy ludowi zaprezentują m.in. rękodzieło ludowe oraz wyjątkowe ozdoby świąteczne: pisanki, wydmuszki, palmy, serwety oraz stroiki. Na scenie z repertuarem pieśni pasyjnych wystąpią natomiast zespoły: Kowalanki, Bolechowiczanie oraz Kumosie. Do tego oczywiście będzie bardzo smacznie.

Co oferują lokalni producenci?

- W kiermaszu wezmą udział lokalni producenci przeróżnych ekologicznych produktów. Będą m.in. miody, warzywa, owoce, żurek, zakwas, ale będą też znakomite wędliny - wylicza Beata Ryń. 

Początek wielkanocnego kiermaszu w Dworku Laszczyków w najbliższą niedzielę o godz. 11. Impreza potrwa do godziny 15.

Piknik strzelecki w Bydgoszczy przyciągnął tłumy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE