Matura międzynarodowa odwołana. Także w Kaliszu

2020-03-30 10:29
Matura międzynarodowa w Kaliszu odwołana
Autor: fot. pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Na nic przygotowania i stres — w tym roku nie będzie egzaminów matury międzynarodowej. Dotyczy to także uczniów z Kalisza. Do takiego egzaminu dojrzałości miało w tym roku przystąpić kilkunastu uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Co z pozostałymi egzaminami?

Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Organizacja Matury Międzynarodowej uznała, że egzaminy zaplanowane między 30 kwietnia a 22 maja nie odbędą się. To smutna informacja dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego z Kalisza, jednej z czterdziestu szkół średnich w kraju i jedynej w regionie, która przeprowadzała takie egzaminy.

— Dla Organizacji istotne jest to, aby społeczności Szkół IB na całym świcie kierowały się współczuciem i uczciwością w tych trudnych zarówno dla uczniów jaki i nauczycieli okolicznościach. Po konsultacjach ze szkołami IB na całym świecie, uczniami IB DP, uniwersytetami i organami oficjalnymi, Organizacja Matury Międzynarodowej (IBO) postanowiła podjąć decyzję, którą uważała za najbardziej odpowiedzialną i etyczną — czytamy w komunikacie Organizacji Matury Międzynarodowej.

Uczniowie jednak otrzymają dyplomy. Oceny będą wystawione na podstawie prac rocznych.

— W zależności od tego na jakie przedmioty uczeń został zarejestrowany, otrzyma on Dyplom Matury Międzynarodowej, który będzie odzwierciedlał jego wkład pracy w oparciu o przesłane do IBO prace roczne oceniane przez egzaminatorów, w oparciu o rygorystyczne kryteria oceniania obowiązujące w tym programie — podaje Organizacja Matury Międzynarodowej.

Terminy „zwykłych” egzaminów jak na razie nie zmieniły się. Zdaniem Ministerstwa Edukacji, nadal nie ma takiej potrzeby. Matury mają ruszyć 4 maja. Egzamin ósmoklasisty — między 21 a 23 kwietnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE