Potrzebne wsparcie w iławskim punkcie zbiórki darów dla uchodźców!

2022-05-12 15:07
plakat
Autor: UM Iława

Mieszkańcy Iławy wspaniale się organizują i pomagają w każdy dostępny sposób ofiarowując do CAL-u produkty żywnościowe, higieniczne i pierwszej potrzeby. Czego aktualnie najbardziej potrzeba?

Jak wygląda praca na ul. Wiejskiej i czego aktualnie najbardziej potrzeba? O to pytamy Macieja Marciniaka zarządzającego obiektem.

Jak pomagają iławianie? Pomoc płynie do nas z różnych źródeł, mieszkańcy Iławy są bardzo ofiarni i reagują na każdy nasz sygnał, za co chciałbym w imieniu własnym, władz miasta i przede wszystkim uchodźców z Ukrainy ogromnie podziękować.  Zgłaszają się do nas ofiarodawcy także z zagranicy za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Prawda jest jednak taka, że zapasy kończą się czasem tego samego dnia dlatego wciąż apelujemy o pomoc. Obecnie mamy praktycznie puste półki.

Jakie produkty teraz przyjmujecie? Przyjmujemy w zasadzie wszystko, np. żywność suchą,  żywność  z długim terminem ważności i paczkowaną: konserwy, kremy czekoladowe do smarowania, mleko UHT, soki. Od niedawna dysponujemy także lodówką, więc prosimy o takie produkty jak pakowane sery, serki śmietankowe do smarowania, wędliny paczkowane, jogurty, dżemy, margaryna, masło. Bardzo ważne są także artykułu do mycia, prania i higieniczne i pampersy w rozmiarze 5 i 6. Prosimy o szampony, żele do mycia, środki do czyszczenia, gąbki, proszki i płyny w średnich pojemnościach, tak aby móc sprawiedliwie dzielić te artykuły wśród potrzebujących, którzy się do nas zgłaszają.

Czego już nie przyjmuje punkt? Dziękujemy już za odzież i pluszowe zabawki.

Kiedy można dostarczyć dary? Punkt Zbiórki w Centrum Aktywności Lokalnej na ul. Wiejskiej otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 -18:00.

Wywiad z Krystianem Ochmanem na chwile przed jego eurowizyjnym występem

Quiz o markach, których już nie ma

Pytanie 1 z 10
Przedsiębiorstwo lotnicze zaczęło produkować te samochody w 1947 roku. Chodzi o markę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE