Iławska SP4 doceniona za ogródek i otoczenie szkoły [AUDIO, ZDJĘCIA]

2022-04-11 11:30

SP 4 otrzymała statuetkę i Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego pod hasłem „Nasz ogród dydaktyczny w cyfrowej odsłonie”. Konferencja miała miejsce w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium.

Iławska czwórka wyróżniona za ogródek! Mamy w Iławie szkołę, która trochę zarosła i bynajmniej, to nie obelga.

SP4 otrzymała statuetkę i Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego za świetnie zagospodarowany teren wokół budynku placówki. Konferencja miała miejsce w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium. Ogród choć jak najbardziej prawdziwy, to pokazywano w multimedialnej prezentacji.

Plany zmian powstały 20 lat temu, wtedy klasy zaczęły nasadzać pierwsze drzewka - mówi Bożena Tyszkiewicz, autorka projektu i nauczycielka w SP4. Potem, po troszeczku się wszystko rozrastało, powstała ścieżka dydaktyczna Zielona Biblioteka z tablicami i organizowane zajęcia. Namówiłam koleżanki, by zaczęły pisać programy do pracy w terenie i tak to się zaczęło - wspomina pani Bożena

Zieleń mamy wokół całego budynku, poruszając się w lewo mamy wiele punktów zielonych włącznie ze skalniakami. Wszyscy od uczniów przez nauczycieli i woźne włożyli w ogródki sporo pracy. Zachęcamy do zobaczenia jak to wygląda w galerii oraz na żywo na terenie SP4 w Iławie.

O ogrodach wokół szkoły - Bożena Tyszkiewicz, autorka projektu i nauczycielka w SP nr 4 w Iławie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE