Zmiana czasu 2017 na letni: Kiedy DOKŁADNIE przestawiamy zegarki na czas letni?

2017-03-25 17:20
Zmiana czasu na letni 2017
Autor: East News Zmiana czasu na letni 2017

Kiedy jest zmiana czasu na letni w 2017 roku? O której godzinie przestawiamy zegarki? Śpimy o godzinę krócej, czy dłużej? Zmiana czasu na letni w 2017 roku bez tajemnic :) Sprawdźcie i nie zaśpijcie! ;p

Zmiana czasu na letni w 2017roku przypada tradycyjnie na ostatni weekend marca. Zmiana czasu z zimowego na letni oznacza, że pośpimy o godzinę krócej. W zamian wydłuży nam się dzień Od chwili, kiedy następuje zmiana czasu na letni, słońce zachodzi o godzinę później, niż zimą.

ZMIANA CZASU 2017- OD KIEDY OBOWIĄZUJE CZAS LETNI?

Zmiana czasu na letni w 2017roku w Polsce nastąpi w ostatni weekend marca.

Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki? Zapamiętajcie: oficjalnie w Polsce zmiana czasu na letni w 2017roku nastąpi w nocy z 25.03 (sobota) na 26.03 (niedziela) z godziny 2:00 na 3:00.

Jak widać, zmiana czasu z zimowego na letni oznacza, że śpimy o godzinę krócej. Jest jednak także plus całej tej sytuacji - zmiana czasu 2017na letni oznacza wydłużenie dnia o godzinę. Czyli mówiąc wprost, od niedzieli 26.03 dłużej będzie jaśniej.

ZMIANA CZASU 2017NA LETNI - CZY WSZYSTKIE KRAJE PRZESTAWIAJĄ ZEGARKI?

O pomyśleprzestawiania zegarków pierwszy raz głośno wspomniał amerykański polityk Benjamin Franklin. Mówił, że w ten sposób da się lepiej wykorzystać dzień, którego długość zmienia się wraz z porą roku.

Do pomysłu wracano później wiele razy. Zwolennicy zmiany czasu podkreślali, że jedną z ważniejszych korzyści przestawiania zegarkówbędą oszczędnościna oświetleniu.

Po raz pierwszy zmianę czasu zastosowali Niemcy 30 kwietnia 1916 roku,podczas I.wojny światowej.

Zmiana czasu na letni obowiązuje w 79 krajach świata i nie wszędzie przestawiamy zegarki w tym samym momencie.

Nie wszystkie kraje decydują się na zmianę czasu na letni. Przykłady to choćby Japonia, Indie i Chiny - tam mieszkańców zmiana czasu na letni w ogóle nie dotyczy. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych zmiana czasu na letni następuje tylko w niektórych stanach. Część regionów USA nie musi przestawiać zegarków.


ZMIANA CZASU NA LETNI 2017- WPŁYW NA SAMOPOCZUCIE

Jaki wpływ na ludzi będzie miała zmiana czasu na letni w 2017roku? Jak łatwo się domyślić, nie wszyscy łatwo radzimy sobie z przestawieniem na nowy czas. Dla większości z nas zmiana czasu na letni oznacza przynajmniej tydzień notorycznego zmęczenia i trudności z wysypianiem się.

Co zrobić, aby zmiana czasu na letni w 2017roku nie wpłynęła zbytnio na nasze samopoczucie? To proste! Spróbujcie nie zarywać nocek i jeszcze przed zmianą czasu na letni powoli dostosować swój biologiczny budzik do nowej rzeczywistości. Już teraz kładźcie się wcześniej spać i próbujcie wstawać z łóżka nieco wcześniej, niż do tej pory. Dzięki temu zmiana czasu na letni w 2017roku powinna nie być tak bolesna, jak zazwyczaj.

Zmiana czasu 2017
Autor: Southwest News / Bulls Zmiana czasu 2017

Wiosenne i letnie wieczory nawet po zmianie czasu spędzajcie z eskaGO! Najlepsze filmy i seriale już teraz możecie oglądać online za darmo! Co wybrać? Na przykład Nimfy – skandynawską historię w stylu Pamiętników Wampirów czy Zmierzchu, o miłości, magii i wielkim niebezpieczeństwie!

NAJNOWSZE