Cole Sprouse aresztowany! Aktora zatrzymano na proteście Black Lives Matter!

2020-06-02 8:39 KP
Cole Sprouse
Autor: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Gwiazdy tłumnie dołączają do protestów Black Lives Matter, które odbywają się w całych Stanach Zjednoczonych po śmierci George'a Floyda. Niektóre z demonstracji są brutalnie tłumione przez policję, choć ich uczestnicy często zaznaczają, że protesty są pokojowe. Podczas strajku w Santa Monica policja aresztowała Cole'a Sprouse'a. Aktor opowiedział o zajściu w sieci!

Protesty w Stanach Zjednoczonych nie ustają. Swój sprzeciw wobec aktów rasizmu i brutalności policji wyrażają nie tylko tysiące zwyczajnych mieszkańców USA, ale i gwiazdy, które po śmierci George'a Floyda dołączają do demonstrujących, wspierają akcję finansowo i apelują o walkę z dyskryminacją. Na protestach w różnych częściach Ameryki pojawiali się już m.in. Shawn Mendes i Camila Cabello, Ariana Grande czy Halsey.

Do protestujących w Santa Monica 31 maja Cole Sprouse. W długim poście na Instagramie aktor opisał całe zajście i przyznał, że w pewnym momencie sam został aresztowany!

Cole Sprouse aresztowany podczas protestu

27-letni gwiazdor Riverdale opisał zdarzenia, jakie miały miejsce w Santa Monica w niedzielę. Zdaniem aktora policja zablokowała pokojowy protest i nie dała demonstrantom szansy na wycofanie się.

Grupa pokojowych protestujących, w tym ja, została aresztowana wczoraj w Santa Monica. Tak więc, zanim żarłoczna horda tabloidów zdecyduje się jakoś napisać o mnie, istnieje wyraźna potrzeba mówienia o okolicznościach: Black Lives Matter. Pokój, zamieszki, grabieże są absolutnie uzasadnioną formą protestu. Media z natury pokażą tylko to, co najbardziej sensacyjne, co świadczy jedynie o długoletniej rasistowskiej agendzie. Zostałem zatrzymany, gdy stałem w solidarności, podobnie jak wielu z ostatniego protestu w Santa Monica. Dano nam możliwość odejścia i zostaliśmy poinformowani, że jeśli nie wycofamy się, zostaniemy aresztowani. Kiedy wielu odwróciło się, by wyjść, natrafiliśmy na kolejną linię policjantów blokujących naszą trasę, w tym momencie zaczęli nas aresztować.

- napisał Cole Sprouse. Aktor zaznaczył jednak, że to nie on jest bohaterem tej opowieści i nie chce odwracać uwagi od tego, co najważniejsze.

>> Zamieszki w USA: Gwiazdy dołączają do protestów. Ariana Grande, Halsey... Lista coraz dłuższa!

Należy stwierdzić, że ponieważ jestem hetero białym człowiekiem i osobą publiczną, instytucjonalne konsekwencje mojego zatrzymania są niczym w porównaniu z innymi osobami w tym ruchu. To absolutnie nie jest opowieść o mnie i mam nadzieję, że media tego nie zrobią. Jest to i będzie czas na stanięcie razem, gdy sytuacja się eskaluje, zapewniając wsparcie, demonstrując i postępując właściwie. To jest właśnie czas, aby zastanowić się, co to znaczy stać się sojusznikiem. Mam nadzieję, że inni na moim miejscu myślą to samo.

- napisał.

Wyświetl ten post na Instagramie.
A group of peaceful protesters, myself included, were arrested yesterday in Santa Monica. So before the voracious horde of media sensationalism decides to somehow turn it about me, there’s a clear need to speak about the circumstances: Black Lives Matter. Peace, riots, looting, are an absolutely legitimate form of protest. the media is by nature only going to show the most sensational, which only proves a long standing racist agenda. I was detained when standing in solidarity, as were many of the final vanguard within Santa Monica. We were given the option to leave, and were informed that if we did not retreat, we would be arrested. When many did turn to leave, we found another line of police officers blocking our route, at which point, they started zip tying us. It needs to be stated that as a straight white man, and a public figure, the institutional consequences of my detainment are nothing in comparison to others within the movement. This is ABSOLUTELY not a narrative about me, and I hope the media doesn’t make it such. This is, and will be, a time about standing ground near others as a situation escalates, providing educated support, demonstrating and doing the right thing. This is precisely the time to contemplate what it means to stand as an ally. I hope others in my position do as well. I noticed that there are cameras that roll within the police cruisers during the entirety of our detainment, hope it helps. I’ll speak no more on the subject, as I’m (1) not well versed enough to do so, (2) not the subject of the movement, and (3) uninterested in drawing attention away from the leaders of the #BLM movement. I will be, again, posting the link in my story to a comprehensive document for donations and support. Post udostępniony przez Cole Sprouse (@colesprouse)
Znicze ku pamięci George'a Floyda przed ambasadą USA w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE