Zarzut zabójstwa dla pseudokibica

2006-11-21 11:18

Zarzut zabójstwa postawiła krakowska prokuratura 33-letniemu mężczyźnie, który w czwartek wieczorem w Krakowie zadał śmiertelne ciosy nożem 17-latkowi.

Zarzut zabójstwa postawiła krakowska prokuratura 33-letniemu mężczyźnie, który w czwartek wieczorem w Krakowie zadał śmiertelne ciosy nożem 17-latkowi. "Prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie podejrzanego" - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej Mirosława Kalinowska-Zajdak.

Jak wynika z pierwszych ustaleń, do zadania śmiertelnych ciosów doszło w trakcie utarczki, w której obaj uczestnicy mieli noże. Tłem prawdopodobnie były porachunki pseudokibiców. "Z zebranego materiału wynika, że 17-latek we wrześniu kilkakrotnie ugodził nożem znajomego podejrzanego. Działanie 33-latka miało być zatem odwetem za odniesione wówczas obrażenia kolegi" - powiedziała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Podejrzany mężczyzna był już uprzednio notowany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu, głównie za rozboje. Był też znany policji jako uczestnik jednej z "bojówek" pseudokibiców. Policja poszukuje drugiego uczestnika zajścia.

NAJNOWSZE