Zadbaj o zdrowie!

2006-11-21 11:18

Bezpłatne badania, promocja zdrowego trybu życia, różnorodne porady- przygotował gorzowski Sanepid wraz z OSiR-em na sobotni(10.06) „Dzień zdrowia” w Gorzowie. Jak walczyć z nałogami- paleniem, jak zdrowo się odżywiać, dbać o ciało- o tym wszystkim będą mówić specjaliści w namiotach na placu przy markecie Tesco przy ul.Górczyńskiej. Impreza jest kontynuacją kampanii antynikotynowej. „Nie chodzi nam tylko o to, by rzucić palenie, ale by zwrócić uwagę na swoje zdrowie w ogóle. Na codzień żyjemy w biegu, badania zostawiamy na później, ale ze zdrowiem tak nie można, bo później stajemy się słabsi i chorzy”- tłumaczy Urszula Szymczak z sanepidu. Dlatego, by zapobiec chorobom przygotowano dla gorzowian szerg bezpłatnych badań.M.in zmierzyć będzie można ciśnienia, poziom cukru, tkanki tłuszczowej i pojemność płuc.

Bezpłatne badania, promocja zdrowego trybu życia, różnorodne porady- przygotował gorzowski Sanepid wraz z OSiR-em na sobotni(10.06) „Dzień zdrowia” w Gorzowie. Jak walczyć z nałogami- paleniem, jak zdrowo się odżywiać, dbać o ciało- o tym wszystkim będą mówić specjaliści w namiotach na placu przy markecie Tesco przy ul.Górczyńskiej. Impreza jest kontynuacją kampanii antynikotynowej. „Nie chodzi nam tylko o to, by rzucić palenie, ale by zwrócić uwagę na swoje zdrowie w ogóle. Na codzień żyjemy w biegu, badania zostawiamy na później, ale ze zdrowiem tak nie można, bo później stajemy się słabsi i chorzy”- tłumaczy Urszula Szymczak z sanepidu. Dlatego, by zapobiec chorobom przygotowano dla gorzowian szerg bezpłatnych badań. Przeprowadzona zostanie nauka samobadania piersi, wyznaczanie prawidłowej masy ciała- tzw.wskaźnik BMI, zmierzyć będzie można ciśnienia, poziom cukru, tkanki tłuszczowej i pojemność płuc. Udzielane będą również porady żywieniowe, w zakresie profilaktyki HIV-Aids oraz rady dla działkowiczów. Jeżeli rodzice wybiorą się z dziećmi, dla nich przygotowano atrakcje- konkursy z nagrodami i niespodzianki. Dorośli będą mogli wziąć udział w konkursach „Rzuć palenie razem z nami” i „5 razy dziennie warzywa i owoce”. Akcja rozpocznie się w sobotę o godz.11 i potrwa do 19. Zdrowie ma się jedno, więc warto o nie zadbać, a jak twierdzą specjaliści, świadomość tego wśród ludzi z roku na rok jest coraz większa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE