WOŚP 2020: Jerzy Owsiak przekaże część pieniędzy na walkę z pożarami w Australii!

2020-01-08 11:26 nk
Jerzy Owsiak
Autor: Jakub Walasek/REPORTER/East News

Choć 12 stycznia 2020 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na inny cel, Jerzy Owsiak zapowiedział, że część funduszy zostanie przekazana na walkę z pożarami w Australii. Szef WOŚP wystosował wzruszający list do tamtejszego sztabu imprezy.

Wielkimi krokami zbliża się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia 2020 WOŚP gra pod hasłem "Wiatr w Żagle" dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Pieniądze będą zbierane na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Tym razem jednak nie cała zebrana kwota zasili główny cel akcji.

WOŚP dla Australii!

Jerzy Owsiak zapowiedział, że część pieniędzy z finału WOŚP 2020 wesprze walkę z pożarami w Australii. Szef fundacji wystosował list otwarty do przedstawicieli sztabów WOŚP w tym kraju.

Fundacja to miliony Polaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Finał to dzień, w którym solidaryzujemy się wszyscy, aby ratować życie i zdrowie polskich dzieci. Chcemy teraz, tę naszą finałową energię przesłać w Waszą stronę. Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować. Pamiętajcie, ze w takich momentach, zawsze solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują pomocy. Wierzymy, że pokonacie żywioł, ale wiemy także, że czeka Was ogromny wysiłek, aby odbudować to, co zostało zniszczone. Zawsze możecie liczyć na nas!

- napisał w swoim liście Jurek Owsiak i dodał, że również w Polsce podczas 28. finału WOŚP pojawi się ważny akcent, będący wyrazem wsparcia dla płonącej wyspy.

Podczas 28. Finału będziemy chcieli w centrum Warszawy nad głowami publiczności rozwinąć ogromną flagę Australii. Niech ten sygnał będzie dla Was wzmocnieniem w Waszej walce.

- wyjaśnił Owsiak.

NAJNOWSZE