Włodzimierz Szaranowicz

i

Autor: AKPA Włodzimierz Szaranowicz jest w złym stanie zdrowotnym

Włodzimierz Szaranowicz zniknął z telewizji. Dręczy go straszliwa choroba

2023-03-22 11:36

Władzimierz Szaranowicz po ponad 40 latach pracy w mediach, skupia się przede wszystkim na żonie, dzieciach i wnukach. Dziennikarz, od kilku lat zmaga się z poważną chorobą, która utrudnia mu codziennie funkcjonowanie. Co dolega Włodzimierzowi Szaranowiczowi?

Włodzimierz Szaranowicz 21 marca 2023 roku skończył 74 lata. Urodził się w Warszawie, jednak posiada czarnogórskie korzenie. Jego rodzice są imigrantami z Jugosławii. Pierwotnie posługiwał się imieniem i nazwiskiem Vladimir Šaranović, jednak wołał, aby zwracano się do niego Włodziemirz. Pracę w mediach zaczynał w Polskim Radiu w 1976 roku, a od 1977 roku związał się z Telewizją Polską. Komentował liczne zawody sportowe - skoki narciarskie, lekkoatletykę czy piłkę nożną. W latach 2009-2017 był dyrektorem kanału TVP Sport. Zrezygnował z tej funkcji, aby skupić się na dziennikarstwie.

Włodzimierz Szaranowicz przeszedł na zasłużoną emeryturą. Powodem były dolegliwości zdrowotne

Włodzimierz Szaranowicz podczas sezonu 2017/2018 komentował drużynowe skoki narciarskie na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu i ogłosił wówczas, że to jego ostatnie mistrzostwa. W 2019 roku pożegnał się z pracą. Miało to miejsce podczas drugiej serii konkursu indywidualnego w ramach Pucharu Świata w Zakopanem.

Największy wpływ na tę decyzję miały problemy zdrowotne. Szaranowicz już wcześniej odczuwał, że z jego stanem zdrowia nie jest najlepiej.

Nagle zacząłem wolniej kojarzyć, nie znosiłem stresu, uciekałem przed nim. To się nie łączyło z życiem dziennikarskim, które mnie regenerowało, tylko z tym życiem dyrektorskim". (...) „Nie znam na tyle jej źródeł. To może być genetyczne. Przypominają mi się teraz pewne zachowania mamy, która nie była tego świadoma, a najprawdopodobniej na nią cierpiała. Ja nie chciałbym nikogo obwiniać, bo to zbyt proste

- mówił w TVP Sport.

Włodzimierz Szaranowicz pogodził się chorobą

Przed ukończenie 70. rku życia u Włodzimierza Szaranowicza zdiagnozowano chorobę Parkinsona.

Zaliczyłem w życiu mnóstwo chorób i kontuzji, ale choroba Parkinsona okazuje się najbardziej przykra w skutkach, bo pozbawia mnie możliwości ruchu - wyznał w książce "Życie z pasją".

Dziennikarz wyznał również, że w obliczu tej nieuleczalnej choroby czuje się bezradny, ale pogodził się z diagnozą i nie zamierza już walczyć ze sobą. Szaranowicz znajduje oparcie w bliskich. W swojej ukochanej żonie Magdzie, z którą ma troje dzieci, córkę Martę i dwóch synów - Lukę i Michała. Obecnie dziennikarz skupia się na życiu rodzinnym i wnukach, a także zasłużonym odpoczynku.

Shake Your Eska #29 | Jak stworzyć własny trend?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE