Weekend z Shiftym

2007-07-26 11:59

Wcześniej znany jako głos formacji Crazytown, Shifty podarował nam swój pierwszy solowy krążek Happy Love Sick z hitami Slide Along Side oraz Turning Me On. Już w najbliższy weekend w Radiu ESKA, Shifty we własnej osobie opowie o pracy solo, nowej płycie i swojej oryginalnej muzyce...

Slide Along Side, pierwszy znakomity singiel z solowej płyty Shifty’ego Happy Love Sick jest już z nami od wielu tygodni i wcale nie chce zejść ze światowych list przebojów. Popularność kawałka, to nie jedyny powód dla którego jest on dla artysty szczególnie ważny. Jak zdradził nam Shifty, piosenka zawiera osobiste przesłanie artysty do słuchaczy…
Nie mogę powiedzieć, żebym był do końca szczęśliwym i zadowolonym z życia optymistą. Zawsze znajdą się jakieś sprawy, jak chociażby tocząca się gdzieś na świecie wojna, czy bardziej prozaicznie, osobiste życiowe problemy, które mogą cię poważnie przygnębić. Nigdy nie jest w więc 100 % doskonale. Mój pierwszy singiel opowiada o tym, żeby nauczyć się brać życie takim jakie jest i nie dać się ściągnąć w dół codziennym problemom. Dzisiaj jest tak, jutro może być zupełnie inaczej, o wiele lepiej. Jeśli pozwolimy tym wszystkim trudnościom ciągle nas przygnębiać, to nigdy nie będziemy szczęśliwi.
Nic dziwnego, że z takim pozytywnym nastawieniem Shifty’emu udało się zdobyć nowych fanów na całym świecie. Czy to solowo, czy z zespołem, Shifty pozostaje jednym z najpopularniejszych i najoryginalniejszych nowoczesnych artystów.

Slide Along Side, to dobrze już znany pierwszy singiel z solowej płyty Shiftego Happy Love Sick. Na eskowej antenie można usłyszeć już drugi hit z tego krążka pt. Turning Me On. Fani artysty pamiętają jednak jeszcze wciąż jego muzyczne dokonania wraz z grupą Crazy Town. Postanowiliśmy zapytać Shiftego, czy woli samodzielną pracę od działania w zespole…
Tak naprawdę podobają mi się oba te sposoby pracy. Uwielbiam nagrywać z moim zespołem, ale z drugiej strony cenię też sobie solową wolność – dzięki niej mogę niezależnie wypróbowywać nowe pomysły. Kiedy gram sam, mogę naprawdę zaszaleć, nie muszę iść na kompromisy jakich wymaga praca zespołowa. Nagrywając solo, mogę robić to, na co ja mam ochotę.
Ciekawych solowych pomysłów Shiftego odsyłamy do jego niezwykle energetycznego solowego krążka Happy Love Sick, na którym znalazło się dwanaście premierowych kawałków.

Znany z hitów Slide Along Side i Turning Me On Shifty, przez wiele lat nagrywał z popularna grupą Crazytown. Krążek Happy Love Sick, z którego pochodzą wymienione hity, jest pierwszą solową płytą w karierze artysty. Jak zdradził nam sam Shifty, decyzja o nagraniu projektu solowego nie była przypadkowa…
To było coś, co zawsze chciałem zrobić. Mój zespół nie miał nic przeciwko temu. Wcześniej nagrałem już samodzielnie kilka kawałków, które brzmiały inaczej niż mogliby się tego po mnie spodziewać fani grupy. Chciałem spróbować pójść dalej w tym kierunku i ponagrywać materiał nieco inny od tego, który tworzymy razem z zespołem. Zdecydowałem więc, że nie zmuszając do tego nikogo, najlepiej będzie nagrać po prostu solowy album.
Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Nowe solowe kawałki Shifty’ego doskonale sprzedają się na całym świecie. A co najważniejsze do krążka Happy Love Sick przekonali się także fani Crazytown.

Pierwszy solowy album znanego z zespołu Crazytown Shifty’ego – Happy Love Sick, to wyjątkowo energetyczna mieszanka doskonałej imprezowej muzyki. Shifty doskonale łączy przeróżne muzyczne style i doprawia je sobie tylko znaną hitową przyprawą…
Nie rozpocząłem pracy solowej od tak, chodziło mi o możliwość wolnego eksperymentowania z muzyką. Chciałem popróbować nowych rzeczy i pozbyć się wszelkich dotychczasowych ustaleń, czy ograniczeń. Podoba mi się bardzo wiele różnych stylów w muzyce. Od razu powiedziałem więc swojego zespołowi, że obiecuję, nie nagrywać nic mocno gitarowego, z czego znani jesteśmy jako grupa. Nie chciałem robić takiej muzyki bez nich. Chciałem uniknąć sytuacji, w której mój materiał solowy byłby zbytnio zbliżony do brzmienia Crazytown. Zamiast tego, powróciłem do swoich hip hopowych korzeni, pokręciłem się w klimatach pop i dance. Właśnie taką mieszanką jest moja płyta. Wykorzystałem na niej także więcej akustycznego grania.
Solowy eksperyment Shifty’ego okazał się bardzo udany. Wszystkim słuchaczom, którym już wpadły w ucho hity Slide Along Side i Turning Me On znane z eskowej anteny, polecamy cały premierowy krążek Happy Love Sick.

Pierwszy solowy krążek Shifty’ego, znanego z formacji Crazytown nosi tytuł Happy Love Sick. Shifty opowiedział nam, że tytuł ten doskonale opisuje jego życiowe doświadczenia.
Staram się być naprawdę szczęśliwy – happy, w miłości – Love. Niestety, to jest zawsze tak skomplikowane, że szybko mam dość – sick.
Na szczęście fani Shifty’ego zdecydowanie nie mają dość jego muzyki. Hity Slide Along Side i Turning Me On doskonale sprawdzają się w radiu i na odjazdowych impreskach. Muzyka Shifty’ego podoba się także jego kolegom po fachu, którzy chętnie zapraszają go do współpracy. Również na krążku Happy Love Sick udzielał się znany już z wcześniejszej współpracy z artystą Paul Oakenfold. Ale Shifty ma jeszcze wiele pomysłów na kolejne duety…
Bardzo chciałbym nagrać coś kiedyś z Anthonym z Red Hot Chili Peppers, chętnie współpracowałbym także z Outcastem, Missy Elliot, czy Eminemem.
Trzymamy kciuki, by te ambitne plany się powiodły i zaowocowały kolejnymi zajefajnymi hitami.

Album Happy Love Sick , to pierwsze solowe przedsięwzięcie wokalisty Crazytown – Shifty’ego. Płyta wypełniona jest po brzegi pełnymi pozytywnej energii hitami, które łączą w sobie wiele stylów muzycznych – od hip hopu po dance. Nic w tym dziwnego, w końcu Shifty otwarcie przyznaje, że fascynuje i inspiruje się przeróżnymi muzycznymi klimatami…
Porusza mnie bardzo różna muzyka i wielu skrajnie odmiennych artystów. Słucham naprawdę wszystkiego – hip hopu, reggae, czy rocka.
Wszystkie te inspiracje można odnaleźć w solowych kawałkach Shifty’ego, z których najnowszy pt. Turning Me On można już usłyszeć na antenie Radia ESKA…
Mój najnowszy singiel pt. “Turning Me On”, numer cztery na solowym krążku, został nagrany we współpracy z Paulem Oakenfoldem. Clip do tego kawałka nagrywaliśmy z ta samą ekipą, która pracowała nad słynnym teledyskiem do piosenki Crazytown „Butterfly”. Byłem wyjątkowo podekscytowanym, bo sam współreżyserowałem ten video clip. To zdecydowanie jedna z moich ulubionych piosenek na krążku. Od początku dawała mi wiele radości.
Miejmy nadzieję, że Turning Me On powtórzy sukces Slide Along Side. Czekamy też oczywiście na kolejne udane kawałki Shifty’ego zarówno solo, jak i ze zwariowaną formacją Crazytown.

NAJNOWSZE