Bój o Kupieckie Domy Towarowe w Warszawie trwa. W samych sercu miasta przed Pałacem Kultury i Nauki wciąż rozgrywają się dantejskie ceny. Od godz. 8 rano komornik w asyście ochroniarzy próbuje przejąć halę targową. Na razie- bez sukcesu. Nie obyło się bez krzyków, łez i szarpaniny kupców z ochroniarzami. Kilka osób, w tym - jak twierdzą świadkowie - półtoraroczne dziecko, zostało poszkodowanych po użyciu gazu łzawiącego.
Komornik wezwał przez megafon handlarzy żeby dobrowolnie opuścili halę. Ochronie nie udało się wejść do środka.
Zdaniem Marcina Ochmańskiego ze stołecznego ratusza- ochrona na pewno nie użyła gazu- wkroczyła do środka bez masek. Cały teren wokół hali jest ogrodzony. Policja na razie nie interweniuje- wkroczy do akcji jeżeli będzie to konieczne.
Przedstawiciele miasta wiele razy mówili, że hala KDT musi zniknąć ze względu na plany inwestycyjne stolicy. W 2010 r. mają tam ruszyć prace związane z budową drugiej linii metra, a następnie - Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Warszawa: dramatyczne sceny przed KDT
2009-07-21
12:30
Bój o Kupieckie Domy Towarowe w Warszawie trwa.