Gwiazdy

Trasa "Eras" Taylor Swift bije kolejne rekordy. Artystka już zarobiła zawrotną kwotę!

2024-05-16 13:45

Taylor Swift właśnie rozpoczęła europejską część trasy koncertowej "The Eras Tour". W ramach tej trasy artystka wystąpi po raz pierwszy w Polsce i to aż na trzech koncertach! Fani już nie mogą doczekać się występu swojej idolki, a organizatorzy już liczą zyski. Sama Taylor Swift zarobiła na tej trasie zawrotną kwotę!

Dziewiątego maja Taylor Swift rozpoczęła swoją europejską trasę "The Eras Tour". Widownia zgromadzona w paryskiej La Défense Arena po raz pierwszy miała możliwość usłyszeć wybrane utwory nie tylko z wszystkich poprzednich płyt artystki, oraz z jej najnowszego wydawnictwa "The Tortured Poets Department", ale również mogli zobaczyć nową oprawę wizualną koncertu. Zachwytom nie było końca, a fani z niecierpliwością czekają na kolejne występy.

Taylor Swift V IA | Maks on air

Taylor Swift bije kolejne rekordy

Trasa "The Eras Tour" była swoistym fenomenem. Fani byli w stanie przemierzyć tysiące kilometrów, aby móc zobaczyć występ swojej idolki na żywo. Brytyjski rząd szacuje, że dzięki 8 koncertom, które odbędą się w ramach tournée, kraj wzbogaci się o niebagatelną kwotę. Według obliczeń holdingu Barclays do budżetu państwa może wpłynąć aż 1,2 mld USD. Szacuje się, że przeciętni Swifties, jak nazywa się fanów artystki, wydadzą podczas pobytu średnio około 848 funtów, czyli około 4 214 złotych. W tę kwotę wlicza się cenę zakwaterowania, podróży, a także napoje i posiłki podczas samej imprezy. Zainteresowanie koncertami przerosło wszelkie oczekiwania, dlatego w wielu krajach organizowane jest kilka występów. Taylor Swift wystąpi w Warszawie w dniach 1,2,3 sierpnia, a strony oferujące loty do Warszawy, zauważyli znaczący wzrost zainteresowania lotami do stolicy naszego kraju. "Swiftonomics", bo tak nazywa się zjawisko wpływu koncertów Taylor Swift na ekonomię, znów zasili budżety krajów, w którym artystka się pojawi.

Taylor Swift zarobiła na trasie "The Eras Tour" zawrotną kwotę

Według Barclays fani Taylor Swift wydadzą podczas koncertu aż 12 razy więcej niż za standardowe wieczorne wyjście, a także więcej niż za obecność na imprezie weselnej! Natomiast Bloomberg oszacował, że na koncertach w Europie pojawi się również rekordowa liczba fanów ze Stanów Zjednoczonych. Według szacunków, na koncertach Swift w Paryżu miało ich być aż pięć razy więcej niż na Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się latem w stolicy Francji. Fani jednak muszą się liczyć ze sporymi kosztami, ponieważ zarówno ceny biletów lotniczych, jak i właściciele hoteli znacznie podnieśli ceny.

Sama Tylor Swift na trasie "The Eras Tour" zarobiła już ponad miliard dolarów i szacuje się, że europejskie tournée może zasilić jej konto o podobną, a nawet większą stawkę.