Tomasz Sekielski, rok 2020

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Tomasz Sekielski, rok 2020

Tomasz Sekielski w szokującym wyznaniu o swojej chorobie: "bałem się, że już się nie obudzę"

2022-04-08 14:08

Tomasz Sekielski to uznany polski dziennikarz i dokumentalista, który przez lata zmagał się z otyłością. W rozmowie z Martyną Wojciechowską zdobył się na szczere wyznanie odnośnie swojego stanu zdrowia.

Tomasz Sekielski to piekielnie uzdolniony dziennikarz, którego liczne reportaże i dokumenty (z "Tylko nie mów nikomu" na czele) poruszyły wielu Polaków. 48-latek przez lata zmagał się z otyłością i ostatecznie udało mu się zrzucić aż 100 kilogramów. Teraz wziął udział w programie Martyny Wojciechowskiej, gdzie opowiedział o swojej chorobie.

ZOBACZ TAKŻE: Szczere wyznanie Andrzeja Grabowskiego. Mówi co go naprawdę przeraża

Tomasz Sekielski w szokującym wyznaniu o swojej chorobie

W rozmowie z koleżanką po fachu Tomasz Sekielski przyznał, że stan jego zdrowia spowodowany był przede wszystkim pracą na pełnych obrotach i związanym z nią stresem, który rozładowywał kompulsywnym objadaniem się. 

Mam takie poczucie, że zrobiłem sporo fajnych, wartościowych rzeczy, natomiast życiowo to było strasznie destrukcyjne. Wiesz, na wielu poziomach - zdrowotnych, psychicznych. o, że ja się doprowadziłem w pewnym momencie do stanu 200 kilogramów żywej wagi, to... To, że lubię jedzenie, to lubię jedzenie, ale to jedzenie to było obżarstwo - wyznał Tomasz Sekielski w wywiadzie dla Martyny Wojciechowskiej. 

ZOBACZ TAKŻE: Baron i Kubicka szczerze o planach na przyszłość. Będzie dziecko?

Dziennikarz przyznał, że ogromnym oparciem była dla niego żona Anna, która wspierała go w trudnych chwilach. A takich było wiele.

Ja miałem szczęście, że znalazła mnie moja żona i sobie mnie wybrała, "przygarnęła". [...] Zdarzało mi się po tygodniu zapie*dolu, w piątek wieczorem jakby mi ktoś wtyczkę z prądem wypiął. W piątek się kładłem do łóżka i wstawałem w poniedziałek rano dopiero. 

[...] otwierając lodówę i wpieprzając w środku nocy jakieś nieprawdopodobne ilości tego jedzenia, ja wiedziałem że wyrządzam sobie krzywdę. Co więcej, kończąc to jedzenie, ja się bałem, że się już nie obudzę - dodał.

Tomasz Sekielski ujawnił również, że to brutalna, acz niezwykle szczera rozmowa ze znajomą, Henryką Krzywonos, zmobilizowała go do zawalczenia o swoje zdrowie i zmianę destrukcyjnych nawyków. Kobieta dobitnie uświadomiła mu bowiem, jak katastrofalne skutki może mieć jego styl życia. 

ZOBACZ TAKŻE: Koroniewska i Dowbor w ogniu krytyki. Dostało się im za wywiad z Dagmarą z Królowych życia

Pijana góralka zabiła swojego konkubenta nożem, bo chciał by zrobiła mu kanapkę.