Tom Cruise

i

Autor: Insidefoto/Sipa USA/East News

Fałszywy Tom Cruise hitem internetu! Ten deepfake jest nie do rozpoznania

2021-03-02 22:30

Nie, Tom Cruise nie ma konta na TikToku. A jednak profil, na którym zamieszczane są filmiki z aktorem, cieszą się ogromną popularnością. Użytkownicy aplikacji są zdezorientowani. I nic dziwnego, przygotowane przez sztuczną inteligencję nagrania faktycznie tworzą wrażenie, jakoby był na nich Tom Cruise. Ktoś podszywa się pod aktora!

Czy Tom Cruise jest na TikToku? Użytkownicy aplikacji mogą być zdezorientowani. Od kilku dni działa tam profil Deeptomcruise. Opublikowano tam kilka filmów przedstawiających osobę, która do złudzenia przypomina gwiazdę Hollywood. W ciągu zaledwie trzech dni profil zaobserwowało ponad 200 tysięcy internautów. A niektóre filmiki obejrzano ponad 5,5 miliona razy!

Ktoś podszywa się pod aktora.

Fałszywy Tom Cruise działa na TikToku

Filmy zamieszczane na profilu Deeptomcruise pokazują "aktora" grającego w golfa, upadającego na ziemię i wykonującego magiczne sztuczki. I choć na pierwszy rzut oka faktyczni wygląda, jakby to Tom Cruise nagrywał na TikToku, to w rzeczywistości jest to „deepfake”. Czyli filmy stworzone przez sztuczną inteligencję, jak wyjaśnia The Daily Beast, wskazując również, że osoba w tych filmach wygląda na młodszą i wyższą niż amerykański aktor.

Niesamowity realizm tych filmów zaniepokoił wielu internautów.

Więc mówisz mi, że to nie jest tak naprawdę Tom Cruise...

Ilu followersów mają gwiazdy?

Pytanie 1 z 6
Ile mniej więcej osób obserwuję konto Ariany Grande?

Skomentowało kilku internautów. Inni przyznają, że nie zdawali sobie sprawy z tego, że konto jest fałszywe, dopóki nie zobaczyli komentarzy.

Część z nich zwróciło także uwagę, że fałszywy Tom Cruise może być dopiero początkiem. Jeśli można tak realnie spreparować wideo, to w przyszłości nie będziemy w stanie rozróżnić sztuczek od prawdziwych nagrań.

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17